MinecraftRehber

Minecraft Bedrock Komutları

Minecraft Bedrock komutları (veya hileleri) oyunda, oyun içi eylemleri gerçekleştirebilen metin dizeleridir. Bu, nesneleri hareket ettirmekten hava durumunu değiştirmeye, oyuncu envanterini temizlemeye, yapı taşları oluşturmaya ve benzeri şeylere kadar her şey olabilir, bu işlemi sizin için otomatikleştirebilecek bir komut var. Bunları doğru şekilde kullanmayı öğrenmek çok zaman kazandırabilir ve dünyalar yaratma sürecini çok daha eğlenceli hale getirebilir.

Minecraft Bedrock komutları nasıl kullanılır?

Minecraft Bedrock’ta (önceden Minecraft PE olarak biliniyordu) komutları kullanmanın iki yolu vardır. Basit bir yol, bir ‘sohbet penceresi’ kullanmaktır. Tek yapmanız gereken, ‘Sohbet kutusunu’ açmak için ‘Sohbet’ düğmesini seçmek ve kullanmak istediğiniz komutu yazmaktır. Her komut ‘/’ ile başlamalı ve büyük/küçük harf duyarlı olduklarını unutmayın.

Komutları yürütmenin başka bir yolu da ‘Komut Blokları’ kullanmaktır. Komut blokları bir dizi farklı komut girişini etkinleştirme yeteneğine sahip olduğundan, oyuncuların uzun otomatik diziler oluşturmasına olanak tanır.

Komut bloğu nasıl elde edilir?

Bir komut bloğu elde etmek için önce yaratıcı modu etkinleştirin ve ardından sohbet kutusunu açın ve /give kullanıcıadiniz command block’’ yazın. Minecraft’ın farklı sürümlerinin kontrol bloklarını etkinleştirmenin farklı yolları olduğunu unutmayın. Bedrock versiyonu için süreç budur!

Minecraft hileler nasıl etkinleştirilir

Komutları kullanabilmek için oyuncuların kendi dünyalarına yüklenmeden önce ‘hilelere’ izin vermesi gerekir. İşlem çok kolaydır, ancak şunu unutmayın: Hileleri etkinleştirmek, o belirli dünya için başarılarınızı devre dışı bırakır. Bunu yapmak için “Ayarlar”a gidin, “Oyun”u ve ardından “Hileler”i seçin.

Sözdizimi ve Yardım Komutu

Minecraft Bedrock komutları bir bakıma bir programlama dili gibi olduğundan, her şeyin nasıl çalıştığına aşina olmayan oyuncular başlangıçta biraz bunalmış hissedebilir. Kıdemli oyuncular bile komutları çalıştırırken zaman zaman bazı sorunlarla karşılaşabilir, bu oldukça normaldir.
‘/help’ veya ‘/?’ kullanımı, her konsol komutunun bir listesini görüntüler, ancak belirli bir komut ve nasıl kullanılacağı hakkında değerli bilgiler de verebilir. Tek yapmamız gereken ‘/help’ yazıp ardından isim yazmak. Örneğin: ‘/help teleport’.

Tabii ki burada bahsettiğimiz Minecraft olduğu için ona adanmış çok büyük bir topluluk var. Herkese açık bilgi içeren forumlar ve farklı wiki siteleri var. Belirli bir komutla ve onu nasıl kullanacağınızla ilgili sorunlarınız varsa veya yalnızca onun hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bu kaynakları her zaman kullanabilirsiniz.

Minecraft Bedrock Komutlarının Listesi

Minecraft Bedrock komut listesi oldukça uzun ve sizin için komut listesini bir word ve pdf dosyası olarak hazırladık.

Komutları Word Olarak İndirKomutları PDF Olarak İndir

Diğer Minecraft rehberleri

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms'de Hediye Kodu Nasıl Girilir?

RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms Başlangıç Rehberi

AksiyonRehberStar Wars Serisi

Doma's Mysterious Keycode Star Wars Jedi Survivor'da Ne İşe Yarar?

Hayatta KalmaRehberStranded Deep

Stranded Deep: Yemek Pişirme Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Minecraft Forge Nasıl Kurulur?