Gamer Tişört kategorimizden kişiye özel baskılı gamer tişörtlere göz atabilirsiniz, İyzico ve Dolap güvencesiyle kredi kartı ve dilerseniz taksitle alışveriş yapabilirsiniz.

Star Wars Serisi

Respawn, Jedi: Fallen Order Sequel Dahil Üç Yeni Star Wars Oyunu Üzerinde Çalışıyor

Respawn, Jedi: Fallen Order Sequel Dahil Üç Yeni Star Wars Oyununda Çalışıyor, Ayrıca, Medal of Honor’un yaratıcılarından bir FPS ve eski XCOM geliştiricilerinden bir strateji oyunu da gelecek. EA, Star Wars evrenini bitirmeyecek gibi görünüyor. Yayıncı, tümü geliştirici Respawn Entertainment tarafından şu veya bu şekilde denetlenen üç yeni Star Wars oyunu üzerinde çalışıyor. Oyunlar, Star Wars Jedi: Fallen Order’ın devamı, bir FPS ve bir strateji oyunu şeklinde belirtiliyor. Yeni oyunların hiçbiri için çıkış tarihi verilmedi.

2019 çıkışından kısa bir süre sonra bir seri başlangıcı olduğu doğrulanan Star Wars: Jedi serisindeki yeni oyun, bir kez daha ilk oyunun ve God of War 3’ün geliştirilmesine öncülük eden Stig Asmussen tarafından yönetilecek. Jedi: Fallen Order devam oyununa, Star Wars evreninde geçen ve her ikisi de henüz isimsiz olan iki ek oyun eşlik edecek. Bunlardan biri, daha önce LucasArts’ta geliştirme başkan yardımcısı olarak görev yapan, Lucasfilm ile uzun bir çalışma geçmişine sahip olan ve Medal of Honor’un ortak yaratıcısı olan Peter Hirschmann tarafından yönetilen birinci şahıs nişancı olacak. Diğeri, XCOM serisindeki çalışmaları ile tanınan Firaxis Games gazilerinden oluşan yeni kurulan bir stüdyo Bit Reactor tarafından geliştirilen bir strateji oyunu olacak. Bit Reactor, yeni projede Respawn ile yakın çalışacak.

Respawn kurucusu ve Grup GM’si Vince Zampella, EA’nın “EA’nın Lucasfilm ile olan ilişkisinin yeni bir aşaması” olarak nitelendirdiği bu yeni üç oyunlu girişimi denetleyecek. Duyurular, Lucasfilm’in Ubisoft’un seriye dayalı yeni bir oyun geliştireceğini açıklamasının ardından sorularla karşı karşıya kalan Star Wars serisiyle EA’nın yakın geleceğini sağlamlaştırıyor. Bu duyurudan önce EA, 2013’ten beri Star Wars oyunlarının özel geliştiricisiydi ve iki Star Wars: Battlefront oyunu, Star Wars Jedi: Fallen Order, Star Wars Squadrons ayrıca Star Wars: Galaxy of Heroes oyunlarını çıkardı.

EA işbirliği konusunda şu açıklamayı yaptı;

Lucasfilm Games ile yıllarca devam edecek olan uzun süredir devam eden işbirliğimizden gurur duyuyoruz

Her üç oyunda da çalışmalar başlamış olsa da, Bit Reactor’ın strateji oyunu, stüdyo daha geçen hafta açıklandığından, geliştirme aşamasındaki en erken oyun gibi görünüyor. Bit Reactor CEO’su Greg Foerstch’e göre, anlaşma “aniden” gerçekleşti. Foerstch’in konuyla ilgili verdiği bilgiler şunlar;

Oyunlar için birkaç prototip ve konsept oluşturuyorduk ve Respawn’daki arkadaşlarımızla birkaçı hakkında sohbet ediyorduk ki birdenbire Vince’den bir telefon aldım ve bana bir Star Wars oyunu yapma konusundaki düşüncelerimi sordu. Sektördeki en önemli seslerden biri bana dünyadaki en etkili oyun serisi ve eğlence tarihindeki en zengin hikayelerde bir oyun yaratmamı soruyordu. İşte buradayız ve ne kadar heyecanlı olduğumuzu anlatamam. Burada Bit Reactor’da bir Star Wars strateji oyunu inşa etmek gerçekten büyük bir iş olacak

Foerstch, Bit Reactor’ın odak noktasının sıra tabanlı taktik oyunlarının “tam potansiyelini” “strateji ve eylem arasındaki çizgiyi bulanıklaştıracak” şekilde kullanmak olduğunu söylüyor. Stüdyonun XCOM serisiyle olan güçlü geçmişi, Star Wars ile benzer bir yaklaşım izleyeceğini gösteriyor.

Bu arada Hirschmann, yaklaşmakta olan Star Wars FPS’nin “her zaman anlatmak istediği” bir hikaye olduğunu söylüyor. LucasArts’ta geliştirme başkan yardımcısı olmasının yanı sıra, ona Lucasfilm ile çok önemli bir bağlantı sağlayan Hirschmann, orijinal Star Wars Battlefront oyunlarında da yönetici yapımcı olarak görev yaptı. Elbette bu yeni oyunlarla ilgili onun da bir görüşü var;

Lucasfilm’deki arkadaşlarımla tekrar çalışma fırsatı bulduğum için çok heyecanlıyım. Onlarla orijinal Star Wars Battlefront oyunlarından The Force Unleashed’e kadar her şey üzerinde çalıştığım için çok güzel anılarım var. Ve her zaman ilham almışımdır. Klasik Star Wars başlıkları Dark Forces ve Dark Forces II,” diyor Hirschmann. “Yıldız Savaşları evreninde FPS oynarken hissettiğim duygu ve heyecanı asla unutmadım. Takımdaki çoğumuz için deneyimler tanımlıyorlar ve bu yeni proje için yol gösterici bir ışık. Gerçekleşen bir rüya. bu yeni başlık, her zaman oynamak istediğimiz bir Star Wars oyunu.

Respawn, Star Wars’ta Liderliği Aldı. EA’nın üç yeni Star Wars projesi, Aspyr’s Knights of the Old Republic yeniden çevrimi ve Quantic Dream’in High Republic oyunu da dahil olmak üzere şu anda geliştirilmekte olan diğer oyunlara katılıyor. Lucasfilm Games’in son oluşumunu takiben piyasaya daha fazla Star Wars oyunu almak için daha geniş bir baskı gibi görünen şeyin sonucu diyebiliriz. Her üç proje de şu anda konusunda uzman çalışanlar arıyor ve EA, olası çıkış tarihleriyle ilgili herhangi bir bilgi paylaşmadı.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Tek sıkıntım telefon şarjları. O sorunu bilim çözdüğü zaman daha da rahat edeceğiz. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
Apex LegendsRehber

Apex Legends: SSL Bağlantı Hatası Nasıl Düzeltilir?

Star Wars Serisi

Respawn'ın Star Wars FPS Oyunu Söylentileri

Yarış Oyunları

Yeni Need for Speed ​​oyunu bu yıl geliyor, sadece son nesil için çıkacak

Apex Legends

Apex Legends Mobile nihayet Google Play'de birkaç ülkede soft launch yapıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Respawn Tek Oyunculu Fps Üzerinde Çalışıyor, Ama Bunun Yeni Titanfall Olmayacağı Kesin