Call of DutyHaber

Sony, Microsoft’un Call of Duty’i PlayStation’dan Kaldırmamasını Umuyor

Sony, Microsoft’un PlayStation ile mevcut “sözleşme anlaşmalarını” yerine getirmesini beklediğini belirten bir bildiri yayınladı. Sony, Microsoft’tan Activision Blizzard’ın oyun listesini PlayStation platformlarında kullanılabilir durumda tutmasını bekliyor. Wall Street Journal’a yayınlanan yeni bir açıklamada, şirket sözcüsü şunları kaydetti: “Microsoft’un sözleşmeye dayalı anlaşmalara uymasını ve Activision oyunlarının çok platformlu olmasını sağlamaya devam etmesini bekliyoruz.”

Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almayı planladığı bomba haberin açıklanmasından bu yana oyuncuların aklını kurcalayan sorulardan biri Call of Duty’nin durumuydu: Microsoft, PlayStation’dan bu oyunu tamamen kaldıracak mı? Var olan bir topluluk olarak yalnızca Warzone PlayStation platformlarında mı kalacak? Planlanan satın alma işlemine rağmen genel olarak hiçbir şey değişmeyecek mi?

Elbette Sony’nin açıklaması, Call of Duty serisinin ötesine geçiyor; Overwatch, Spyro the Dragon, Crash Bandicoot, Diablo, Tony Hawk’s ve daha fazlası gibi diziler anlaşmanın bir parçası. Sony’nin konuyla ilgili Microsoft’u ActiBlizz’in sözleşmeden doğan yükümlülüklerini hatırlamaya zorlayan ilk resmi açıklamasıyla birlikte, şirketin oyunlarının en azından kısa vadede PlayStation’da kalacağını göreceğimiz anlamına gelen bir şeyler olduğunu varsayıyoruz.

Microsoft’un önceden var olan sözleşmeye dayalı anlaşmalara da uyduğunu biliyoruz; Xbox sahibi 2020’de Bethesda’nın ana şirketi Zenimax’ı satın aldığını duyurduğunda, hem Arkane’s Deathloop hem de Tango Gameworks’ Ghostwire: Tokyo’nun hala PS5’e özel olduğu doğrulandı. Bu, Microsoft’un bir süre sonra Bethesda’nın bilimkurgu RPG’si Starfield’ı kendisininmiş gibi iddia etmesini engellemedi. Bu satın almanın nasıl sarsılacağına dair hala bilmediğimiz çok şey var; yine de her şeyden önce piyasa düzenleyicilerini geçmesi gerekiyor. Sony’den gelen bu ilk açıklama, bazı hayranların temel endişelerini ele alıyor, ancak dışarıdaki herkesin tüm bunların nasıl işleyeceği konusunda hala birçok sorusu var.

Son olarak konuyla alakalı bir yorum yapmak yerinde olacaktır. Microsoft, bir bir oyun devlerini satın alarak piyasanın en güçlü oyun platformu olma yolunda ilerliyor. Hem konsol hem PC platformunda büyük bir oyun şirketi haline gelen Microsoft özellikle konsol platformunda Sony’nin işini çok zorlaştırıyor.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Tek sıkıntım telefon şarjları. O sorunu bilim çözdüğü zaman daha da rahat edeceğiz. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
HaberYarış Oyunları

Eski Forza Horizon geliştiricilerine göre yeni oyunlarına aşık olacaksınız

HaberHayatta KalmaMaceraNo Man's Sky

No Man's Sky Adrift güncellemesi sizi evrende tamamen yalnız bırakıyor

Gran Turismo 7HaberYarış Oyunları

Gran Turismo 7 Güncellemesiyle Gelen Yeniliklere Göz Atın

AksiyonHaberMacera

Marvel's Spider-Man 2, 11 Milyon Satış Adetini Aştı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Microsoft, Activision Blizzard’ı 68,7 milyar dolara satın alıyor