HaberOyun

Activision Blizzard’ın aktif kullanıcı sayısı düşüyor

Activision Blizzard tarafından yayınlanan yeni rakamlar, aylık aktif kullanıcı sayısında başka bir düşüş olduğunu gösteriyor. Activision Blizzard şemsiyesi altındaki her bölümde oyuncularda düşüş yaşandı. Aralık 2021’de Activision, oyuncu sayısının 119 milyondan 107 milyona düştüğünü, Blizzard’ın ise 26 milyondan 24 milyona düştüğünü gördü. Bu, geliştiricinin MAU’larının Kasım 2021’de yüzde 13 düştüğünü gören önceki bir eğilimi takip ediyor.

Dün Activision Blizzard, Warcraft’ın bu yıl içinde mobil cihazlara geleceğini duyurdu ve bu da oyuncuları bir kez daha cezbedebilir. Bu mobil Warcraft projesi, World of Warcraft ve Hearthstone’un aynı raporda ayrı ayrı yer aldığı bağımsız bir varlık gibi görünüyor.

Activision Blizzard, Microsoft tarafından muazzam bir şekilde satın alınmasının ardından bu yıl zaten manşetlere taşındı. Video oyunları tarihindeki en büyük anlaşmada, Microsoft, şu anda Kaliforniya’nın Adil İstihdam ve Konut Departmanı (DFEH) tarafından açılan bir davaya karışan şirkete 68,7 milyar dolar harcadı. Bu satın almanın meyveleri muhtemelen uzun yıllar görülmeyecek ve satın almanın kendisinin 2023 yılına kadar tamamlanması hedefleniyor. Şu anda olduğu gibi, bu anlaşmanın tamamı ABD’deki Federal Ticaret Komisyonu tarafından araştırılıyor.

Aynı kategoride oyunları olan başka bir şirket Square Enix ise Blizzard‘ın aksine oyuncu sayısını yükseltiyor. Raporlara bakıldığı zaman Square Enix’in, oyuncu sayısının son çeyrekte tekrar yükseldiği görülüyor. Bu, Final Fantasy 14 abonelerindeki, ürün satışlarındaki ve MMO oyunları için genişleme paketlerindeki önemli bir büyüme sayesindedir. İlgili paylaşıma Twitter üzerinden erişebilirsiniz.

Final Fantasy 14’ün başarısı kesinlikle şaşırtıcıydı. Final Fantasy 14’ün satışlarının, devam eden tıkanıklık sorunlarını hesaba katmak için geçici olarak askıya alınması gerektiği gerçeği, kendi içinde çok şey anlatıyor.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
AksiyonRol Oyunu

Forspoken PC Sistem Gereksinimleri Cebinizi Yakacak

MMORPG

Throne And Liberty 2023'te Dünya Çapında PC ve Konsollarda Çıkıyor

AksiyonMMORPG

Guerrilla, Horizon MMO'nun "stilize görünüm" ve "yeni bir karakter kadrosu" sunacak

Diablo ImmortalRehber

Diablo Immortal Ne Kadar Sürede Bitirilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
PS5 İçin Discord Yakında; Artık Hesabınızı PlayStation Network’e Bağlayabilirsiniz