Call of DutyNişancı Oyunu

Call of Duty artık kendi otomatik God Mode’unuz ile hile yapanları yok etmenize izin veriyor

Hile yapanları yasaklamak her zaman işe yaramaz çünkü genellikle başka bir hesap oluşturabilirler. Bu nedenle Call of Duty gibi oyunlar, insanların oyunlarını kullanmasını daha az eğlenceli hale getirmenin yollarını giderek daha fazla arıyor ve en son fikir, dürüst oyunculara kendi hilelerini sunuyor. Call of Duty Warzone’un yeni Ricochet anti-hile yazılımındaki yeni “Hasar Kalkanı”, bir dolandırıcının mermilerini hemen üzerinizden sektiriyor, böylece onlar komik bir şekilde sağa sola savrulurken onlara yaklaşabilir ve ardından onları kendiniz yok edebilirsiniz.

YouTuber TimTheTatman’ın bunu tam bu yazımızda, bu videoda kabaca bir dakika 13 saniye içinde gösterdiğini görebilirsiniz:

Özelliği açıklayan bir blog gönderisinde Activision, yalnızca “sunucu bir dolandırıcının oyunu gerçek zamanlı olarak kurcaladığını algıladığında” etkinleştirildiğini ve “oyunun rastgele veya kazayla bir Hasar Kalkanı uygulama olasılığının olmadığını” söylüyor. Activision, “Yasalara saygılı topluluk üyeleri arasındaki silahlı çatışmalara asla karışmayacağız” diye ekliyor. Yani, hile yapmadığınızda bunun olduğunu görürseniz, muhtemelen sorularınız olacaktır.

Şirket ayrıca hilecilere, onları sadece oyun bazında değil, tüm Call of Duty oyun serisinde yasaklamaya başlayacağını ve bu yasakların gelecekteki Call of Duty oyunlarını da kapsayacağını bildiriyor.

Güvenlik politikasının ileri, aşırı veya tekrarlanan ihlalleri – oyun içi hile gibi – tüm hesapların kalıcı olarak askıya alınmasına neden olabilir. Ek olarak, kimliğinizi veya donanım aygıtlarınızın kimliğini gizlemeye veya karartmaya yönelik her türlü girişim de kalıcı olarak askıya almayla sonuçlanabilir.

Hile, son birkaç yılda oyunlarda giderek artan bir bela haline geldi ve hiçbir popüler oyuna dokunulmadı, öyle ki profesyonel oyuncular bazı oyunları terk etti ve konsol oyuncuları orada hilecilerin yaygınlığı nedeniyle PC ile çapraz oynamayı reddetti. Epic, hileci korkusu nedeniyle Fortnite’ı Steam Deck’te çalışacak şekilde güncellemeyecek.

Activision gibi şirketler, PC için kendi orijinal çekirdek seviyesindeki sürücüleri de dahil olmak üzere büyük yeni hile karşıtı girişimlerle tepki gösteriyorlar, ancak aynı zamanda yasal işlemlerle hilelerle savaşıyorlar, üreticilerine dava açıyorlar veya onları dava etmekle tehdit ediyorlar.

Trolling dolandırıcıları da eğlenceli bir taktiktir. Yeni Call of Duty kalkanına ek olarak, League of Legends ve Apex Legends geliştiricilerinin hilecileri yalnızca birbirleriyle savaştıracaklarını ve hilekarların cehenneminde savaşmaya mahkum edeceklerini öne sürdüklerini görmüştük.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
Nişancı OyunuRehberValorant

Valorant'ta Nişangah Nokta Nasıl Yapılır? Nokta Cross

RehberValorant

Valorant: Hesap Seviyenizi Nasıl Gizlersiniz?

Crysis

Hitman 3 oyun direktörü Crysis 4 geliştirmesine liderlik etmek için Crytek'e katıldı

Halo Infinite

343 Industries'in Başka Bir Halo Projesi Üzerinde Çalıştığı İddia Edildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Onumaya Değer
PUBG: NEW STATE, en son güncellemede yeni Round Deathmatch Modu, yeni silahlar ve daha fazlasını ekliyor