Haber

Xbox Keystone Konsolu Söylentileri Açıklandı

Sektör içinden birinin bulduğu yeni bilgilere göre, Xbox’ın başka bir video oyun konsolu geliştirme olasılığı var.

Xbox’ın Xbox Series X/S’yi ilk kez piyasaya sürmesinin üzerinden bir yıldan fazla zaman geçti. O zamanlar, her iki yeni nesil sistem de, daha önce eski Xbox konsolları tarafından tutulan satış rekorlarını kırmak gibi büyük miktarlarda başarı elde etti ve şimdi bile, her iki konsol da yüksek talep nedeniyle stokta kalma mücadelesi veriyor. Ancak görünen o ki Xbox yeni bir şey üzerinde çalışıyor olabilir.

Önceki konsol nesillerinde olduğu gibi, yayıncılar önceden kurulmuş konsolların daha yeni yinelemelerini yayınlama eğilimindedir ve Xbox da bunun bir istisnası değildir. Xbox One’ın piyasaya sürülmesinin ardından, Microsoft daha sonra aynı donanımın daha optimize sürümlerini Xbox One X ve Xbox One S biçiminde yayınlayacaktı. Bu en son bulgu ya benzer bir şeye ya da tamamen yeni bir şeye gönderme yapıyor.

Twitter üzerinden Tero Alhonen adlı bir kullanıcı, yakında çıkacak bir Xbox projesi için kod adı Xbox Keystone olan yeni bir anahtar kelime belirledi. Bu, Xbox’ın yaklaşmakta olan donanımın kimliğini gizlemek için geçmişte benzer kod adları kullandığı düşünüldüğünde inanılmaz derecede önemlidir. E3 2019 sırasında Xbox, oyun topluluğunun artık Xbox Series X olarak bildiği konsolun kod adı olan Project Scarlett’i duyurdu.

Şu an itibariyle, Xbox Keystone’un potansiyel olarak ne anlama gelebileceğini bilmek imkansız. Xbox Series X/S’nin ne kadar yakın zamanda piyasaya sürüldüğü göz önüne alındığında, bunun tamamen yeni bir Xbox konsolu olması pek olası değil. Bunun, yukarıda belirtilen Xbox One X ve Xbox One S’ye benzer şekilde Xbox Series X’in yeni bir yinelemesi olması muhtemeldir.

Bununla birlikte, Microsoft’un Xbox’ın katılabileceği bir dizi yeni fikir ve yönlendirmeye sahip olduğunu akılda tutmak önemlidir. Xbox’ın başkanı Phil Spencer, bulut oyun hizmetleri ve Xbox’ın mobil cihazlarda varlığı. “Keystone” teriminin gerçekte ne kadar genelleştirilmiş olduğu düşünüldüğünde, projenin tam yapısını belirlemeyi oldukça zor bir görev haline getirir.

Her durumda, Xbox Keystone’un nihayetinde ne olduğunu görmek ilginç olacak. Bir olasılık, bu kod adının Xbox Series X/S için konsol uyumlu bir VR kulaklığına atıfta bulunması olabilir. Geçen yıl, Xbox’ın hemen kapattığı bir Xbox Series X VR kulaklığı söylentileri vardı. Tüm bunlar şu anda sadece bir spekülasyon ve hayranlar, Xbox’ın kendisinden gelmediği sürece Xbox Keystone ile ilgili herhangi bir bilgiye temkinli yaklaşmalıdır. Şansımız yaver giderse, Xbox hayranları önümüzdeki aylarda projeden ne bekleyecekleri konusunda daha iyi bir fikre sahip olacaklar.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Haber

Gray Zone Warfare'da Ağ Hatası (0x00030004) Nasıl Düzeltilir?

HaberStar Wars Serisi

Star Wars Outlaws Hakkında Merak Ettikleriniz

Haber

Bannerlord Tabakhane Atölyesi

Haber

Palworld'de Dostları (Pals) Nasıl Yakalayabilirim?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Elden Ring’i Mod Olmadan Duraklatabilirsiniz