Overwatch

Overwatch 2 Push Mode Nasıl Oynanır?

Overwatch 2, oyuncuların öğrenmekten heyecan duyduğu Push adlı yeni bir oyun moduna sahiptir. Orijinal oyunun eskort modunu benzersiz bir şekilde ele alıyor, ancak burada aynı anda hem saldırıyor hem de savunuyorsunuz. Temel oyunun kendisi çok basit ama maçın kontrolünü ele geçirmek onu biraz karmaşık hale getiriyor. Lafı fazla uzatmadan Overwatch 2’deki yeni Push modunun nasıl oynanacağına dair her şeyi öğrenelim ve bunun için bazı ipuçlarını sizlerle paylaşalım.

Overwatch 2’de Push Modu Nasıl Oynanır?

 • Push Modunda her iki takımın oyuncuları robotu kontrol ederek karşı takımın spawn noktasına ulaşmasını sağlamaya çalışır. Ancak bu, modun yalnızca aşırı basitleştirilmiş açıklamasıdır. İşte bu oyun modunda olan her şey aşağıda açıklanmıştır.
 • Bu mod Simetrik bir haritada gerçekleşir. Bunun nedeni, her iki takıma da mesafeyi koruma konusunda adil bir şans vermesidir.
 • Robot merkezdeyken takımlar haritanın uçlarında ortaya çıkar.
 • Robot ve barikat benzeri yük 30 saniye sonra açılır. Bu, her iki takıma da ona ulaşmak ve kontrolü için savaşmaya başlamak için yeterli zaman verir.
 • Robot, bir takım diğerini ortadan kaldırdığında kilidi açacak ve hareket etmeye başlayacaktır.
 • Kazanan takımın oyuncuları, barikatı diğer takımın doğuşuna iterken robotla birlikte hareket edecek.
 • Robotun kontrolünü kaybeden takım, rakip takımı eleyerek yine robotu geri alabilir.
 • Bu takım kontrolü geri almayı başardığında, robot şimdi dönecek ve karşı takımın doğuşuna doğru itmeye başlayacak.
 • Robotun barikatı itmediğinde daha hızlı hareket ettiğini bilmek önemlidir.
 • Kontrol eden takımın oyuncuları ne kadar yakınındaysa, o kadar hızlı hareket eder. Bu durum, her iki durumda da barikatı iterken veya geri dönerken çalışır.

Burada iki kazanma koşulu vardır;

 1. Birincisi, robotu ve barikatı rakip takımın doğma noktasına götürdüğünüz zamandır.
 2. İkinci koşul ise, en uzak mesafeyi zorlamayı başaran takım kazanır. Bu mesafe, haritanın merkez noktasından metre cinsinden ölçülür.

Overwatch 2 Push modu için ipuçları

Bunlar, maçta üstünlük kazanmanıza yardımcı olacak ipuçlarından bazıları.

 • İlk kontrol noktasını alın: Maçta size avantaj sağlayacağı için ilk kontrol noktasını almak çok önemlidir. Kontrol noktasına ulaştığınızda, baştan başlamak yerine robota daha yakın bir yerde doğacaksınız.
 • Savunurken takımı bölün: Robotu çevreleyen tüm oyuncular yerine dağılın ve sürpriz saldırılar yapın. Bu, robotun kontrolünü elinizde tutma şansınızı artıracaktır.
 • Saldırırken kalabalığın kontrolüne dikkat edin: Bir araya gelmek önemlidir, ancak tüm takım çok yakınsa, düşman bir tür Etki Alanı saldırısı kullanırsa herkesin elenme şansı artar. Bu yüzden saldırınızı öyle planlayın ki robotun kontrolünü elinize alırken aynı zamanda rakiplerinizle de ilgilenin.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Tek sıkıntım telefon şarjları. O sorunu bilim çözdüğü zaman daha da rahat edeceğiz. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
Nişancı OyunuOverwatch

Overwatch 2'ye Yeni Destek Karakterleri Geliyor

OverwatchRehber

Overwatch 2'de Sohbet Nasıl Kapatılır?

Overwatch

Overwatch 2 Karakter Özellikleri

OverwatchRehber

Overwatch 2: Karakterler nasıl açılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
World of Warcraft: Dragonflight Grinding Problemini Çözecek