MinecraftRehber

Minecraft’ta Blokların Görünümündeki Hata Nasıl Giderilir?

Bazen Minecraft’ta özellikle büyük bir dünya oluştururken işler biraz garipleşebilir. Blog görünümündeki hata kaynaklı görüntü bozukluğunu gidermenin iyi bir fikir olduğu yer burasıdır. Bunu yapmak, dünyanız blokları tuhaf noktalarda göstermeye başlarsa veya blokları olması gerektiği yerde göstermiyorsa, işlerin yerine oturmasına yardımcı olacaktır. Bunun neden olduğunu ve dünyanızın olması gerektiği gibi görünmesini sağlamak için nasıl canlandırıcı parçalar yapacağınızı açıklayacağız.

Minecraft’ta Parçalar Nasıl Yenilenir?

Blokların görünümündeki hatayı giderme

Geçmişte, bunu başarmanın tek yolu, dünyanızdan çıkmak ve onu yeniden yüklemekti. Bu süreç, dünyanızı yüklemenin bir parçası olarak parçaları konumlarında taze olarak yeniden yükler. Neyse ki, en azından PC Java Minecraft oyuncuları için, bunu oyun içinde gerçekleştirmek için şık bir kısayol var.

Minecraft’ta parçaları yenilemek için F3’ü basılı tutun ve “A” tuşuna basın. Konumunuzdan yeniden yüklenen bir parça dalgası göreceksiniz ve etki mesafeye doğru kademeli olarak yayılacaktır. Ayrıca, parçaların yeniden yüklendiğini belirten bir hata ayıklama bildirimi alacaksınız. Bunu yapmak, oyun oturumunuzu kesmek zorunda kalmadan tüm blok anormalliklerini temizleyecektir.

Bu yöntemin yalnızca PC Java sürümünde çalıştığını unutmayın. Minecraft’ın konsol ve mobil sürümleri, parçaları yenilemek için dünyanızdan çıkmanızı ve yeniden yüklemenizi gerektirir.

Bu blok yerleştirme sorunları, özellikle büyük bir dünyayla çalışırken veya uzun bir oturum oynarken ortaya çıkabilir. Siz dünyanızda dolaşırken, Minecraft parçaları sürekli olarak oluşturur ve yeniden oluşturur. Parçalar, dünyanın dikey olarak 256 bloğa yayılan 16 × 16 bölümleridir. Seçeneklerde oluşturma mesafesini ayarladığınızda, bu bölümler Minecraft’a görüntülenebilir alanda tek seferde oluşturmasını söylediğiniz bölümlerdir. Bu kadar çok bloğun sürekli olarak belleğe yüklenmesi ve boşaltılmasıyla, bir süre sonra işlerin garipleşmesinin nedeni budur. Ancak bu olduğunda, F3+A kombinasyonu her zaman sorunla ilgilenecektir.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked Bütün Rünler (Türkçe Yetenek Rehberi)

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked, Save Dosyası ve İlerlemeyi Başka Oyuna Aktarma

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked, Sıkıştığınızda (Stuck) Nasıl Kurtulursunuz?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Çoklu Oyunculu Var mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Diablo Immortal Kanat Alma, Nasıl Kanatlanırsınız?