RehberRol OyunuStarfield

Starfield’da Donma Etkisi Nasıl Önlenir?

Frostbite, Starfield’da oyuncunun hasar aldıkça O2’sini etkileyen bir durum rahatsızlığıdır. Yoğun hava koşullarıyla talihsiz temas, önemli düşman hasarı ve bulaşıcı kaynaklar nedeniyle oyunda ortaya çıkabilen birçok durum etkisinden biridir. Frostbite için, rahatsızlığın kaynağı genellikle aşırı soğuk sıcaklıklara sahip gezegenleri ve uyduları keşfetmekten kaynaklanır, bu da Starfield’da karşılaşılması oldukça yaygın bir durum etkisi olduğu anlamına gelir.

Bu kılavuzda, Frostbite’ın oyundaki karakterinizin sağlığına ve O2’sine saldırmasını durdurmak ve önlemek için gerekli adımların üzerinden geçeceğiz. O2, oyuncuların düşmanlarla veya geçiş faaliyetleriyle ilgili hedeflerle uğraşırken göz önünde bulundurmaları gereken önemli bir oyun bileşenidir. Tükenmiş O2 ile karakterlerinin fiziksel kapasitesi giderek daha sınırlı hale gelir, bu nedenle oyuncular karşılaşacakları Frostbite etkisi için çareler aramalıdır. Frostbite Yerleşik Sistemlerde bilinen bir rahatsızlık olduğundan, oyuncular bunu tedavi etmenin birkaç yolunu bulacaklardır.

Donma Nasıl Durdurulur?

Frostbite, Starfield’da yalnızca yardım için bir doktora giderek veya belirli tıbbi eşyaları tüketerek tedavi edilebilen acı verici bir durum etkisidir. İlk seçenek (seyahat açısından) en az uygun yöntemdir, ancak aynı zamanda en ucuzudur, doktor ücretleri rahatsızlıkları tedavi etmek için bin Krediden daha azdır. Diğer seçenek ise konteynerlerden ve düşmüş NPCS’lerden tıbbi malzeme yağmalamaya dayanır; bir satıcıdan eşya satın almak ise alternatiftir.

Starfield Donma Etkisi Nasıl Durdurulur

Doktor arayan oyuncular dikkatlerini Yerleşik Sistemlerdeki kalabalık şehirlere çevirmelidir. Cydonia, Neon, Yeni Atlantis ve diğer benzer bölgelerde Reliant Medical ile resmi doktor ofisleri bulunmaktadır. Şehirlerde tabelalarını arayın, ancak onları Enhance! klinikleriyle karıştırmadığınızdan emin olun – sadece kozmetik cerrahi konusunda uzmanlaşmışlardır.

Tıbbi malzeme toplamak isteyenlerin aşağıdaki iyileştirici eşyaları aramaları gerekecektir:

Analgesic Poultice (0.10 Mass) – Yanıkları, Çürükleri, Donmaları, Enfeksiyonları, Sıyrıkları ve Delinme Yaralarını Tedavi Eder
Antibiotic Paste (0.10 Mass) – Yanık, Donma ve Enfeksiyonları Tedavi Eder
Heal Gel (0.10 Mass) – Yanıkları ve Donmaları tedavi eder. 5 Dakika boyunca +150 Hasar Direnci sağlar
Heal Paste (0.10 Mass) – Yanıkları ve Donmaları Tedavi Eder
Infused Bandages (0.10 Mass) – Yanıkları, Çürükleri, Donmaları, Sıyrıkları ve Delinme Yaralarını tedavi eder.
Panacea (0.10 Mass) – Tüm Rahatsızlıkları Tedavi Eder. Ayrıca Tamamen Boşaltır 02

Önemli İpucu

Starfield oyuncuları, oyunda üzerlerinde çok fazla eşya taşıyorlarsa kolayca hantallaşabilirler. Bazı eşyaların çok fazla yer kaplıyor olma ihtimali yüksektir. Bunu göz önünde bulundurarak, neleri elden çıkarabileceğinizi veya satabileceğinizi görmek için envanterinizden Yardım, Çeşitli ve Kaynaklar bölümlerine bakın. Bu kategorilerdeki eşyalardan kurtulmak, karakterinizin kütle alımını azaltmaya yardımcı olacaktır.

Donma Durum Etkisi Nasıl Önlenir?

Tıbbi eşyaları toplamak ve kullanmak Donma etkisini ortadan kaldırabilirken, gelecekteki rahatsızlıklara yardımcı olabilecek atılacak adımlar da vardır. Prognoz ister kötü ister mükemmel olsun, oyuncular yüksek Termal istatistiklere sahip uzay giysileri, kasklar ve çantalar kullanarak Soğuk Direnci elde edebilirler. Hava, Korozyon ve Radyasyon dikkat edilmesi gereken diğer istatistiklerdir, ancak Termal, hasar verebilecek sıcak ve soğuk ortamlarla ilgilidir.

Herhangi bir iniş prosedürü uygulamadan önce bir gezegeni taramak hazırlık konusunda yardımcı olabilir. Uzay geminizin konforunda gezegen taraması yaparak kaynakları, mevcut fauna/florayı ve özellikleri içeren verileri elde edin. Veriler ayrıca oyunculara gezegenin ılıman yüzeylerden derin donmuş arazilere kadar değişebilen ılıman türü hakkında bilgi verecektir. Soğukla yüzleşmeye hazır olduğunuzda bu verileri kullanın.

Ayrıca, daha zorlu gezegenlerle karşılaşmaya hazır olduğunuzda, Starfield’da Çevresel Koşullandırma Becerisinin kilidini açmanız gerekecektir. Fiziksel beceri ağacının altında bulunan Gelişmiş becerinin 2. kademesi, Termal çevresel hasara karşı 10 direnç sağlar. Beceri, diğer çevresel koşullar için de direnç avantajları sunar.

Ayrıca, Bilim beceri ağacından Gezegensel Yerleşim Becerisini edinmek Çevresel Koşullandırma ile el ele gider. Oyuncular aşırı sıcaklıklara sahip gezegenlerde ve uydularda Karakol inşa etmek istiyorlarsa, süreci tamamlamak için Gezegensel Yerleşim’e ulaşmaları gerekecek. Açıkçası bu, oyuncuların ölümcül gezegen koşullarına sahip alanları keşfedecekleri anlamına geliyor. Starfield’daki Yerleşik Sistemlerin daha soğuk köşelerini keşfetmek söz konusu olduğunda, yukarıda bahsedilen tıbbi malzemeleri ve Soğuk Direnci istatistiklerini göz önünde bulundurmak çok önemlidir.

Yazar Hakkında

Oyun Haber ve rehber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Nişancı OyunuRehberValorant

Valorant Satın Alma Geçmişini Kontrol Etme

Hayatta KalmaRehber

Soulmask'ta Kabile Moralini Nasıl Yükseltirsiniz?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask'ta Hızlı Bir Şekilde Gübre Toplamak

AksiyonGTA 5Rehber

GTA 5 Kamera Açısı Nasıl Değiştirilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Tarayıcı ve Starmap ile Starfield’da nasıl hızlı seyahat edilir?