Açık DünyaAksiyonRol Oyunu

Grand Theft Auto 6 Gelişmenin Son Aşamalarında. Rockstar Geliştiricileri Ofislere Dönüyor

Rockstar Games çalışanlarının ofislere dönüşü, Grand Theft Auto 6’nın 2025 başlarında piyasaya sürüleceğine dair spekülasyonları doğrulayabilir.

Görünüşe göre Grand Theft Auto 6’nın geliştirilmesi yakında önemli bir aşama girecek. Bloomberg’e göre, stüdyo çalışanları Yayıncılık Ekibi Stüdyo Direktörü Jennifer Kolbe tarafından e-posta ile bilgilendirildi ve Nisan ayından itibaren haftada beş gün stüdyoda bulunmaları gerekiyor.

Bloomberg haber ajansının editörlüğüne ulaşan mesajda, Kolbe bu emri “verimlilik” ve güvenlik gerekçeleriyle savunuyor. Ayrıca, şirketin “bir sonraki Grand Theft Auto’yu gerekli kalite ve incelik seviyesinde sunabilmesi, oyunun ölçeğine ve hırsına uygun bir yayın planı oluşturması için” şirket içi çalışmanın “ölçülebilir avantajlarından” bahsedildi.

Sevilmeyen karar, GTA 6 üzerindeki çalışma durumu hakkında bir ipucu olabilir Uzaktan çalışmadan vazgeçme kararı, muhtemelen birçok Rockstar çalışanı arasında popüler olmayacaktır. Bazı geliştiriciler, salgın sırasında azalan baskıdan memnun kalmış veya hatta stüdyoya gelme zorunluluğundan vazgeçmiştir. Bazıları, Don’t Nod’daki durumun (şirket çalışanlarının %75’inin uzaktan çalışması bekleniyor) gösterdiği gibi, ancak bu sayede işlerinde kalmayı veya sektörde istihdam sağlamayı başardı.

gta 6 yakında çıkabilir_1565_2020

Bu nedenle, “ofise dönüş” politikası geliştiriciler için zorlayıcı olabilir. Özellikle de pahalı mahallelerde bulunan büyük stüdyolar için çalışanlar için. Son araştırmalar uzaktan çalışmanın çalışan verimliliğini etkilemediğini gösterdiği için bu durum daha da hayal kırıklığı yaratıyor (Bloomberg aracılığıyla).

Ancak bu çalışmaların oyun geliştirme bağlamındaki ölçülebilirliğini göz ardı etsek bile, Rockstar’ın kararı şaşırtıcı değil. 2022’nin sonunda, altıncı Grand Theft Auto’dan materyaller çevrimiçi olarak sızdırıldı ve bu tüm stüdyo için yıkıcı oldu. Şirket, bir sonraki bölümün resmi duyurusundan sonra bile muhtemelen böyle bir olayı tekrar önlemek istiyor.

Geliştiricilerin ofislere dönüşü aynı zamanda oyun geliştirmenin kritik bir aşamaya girdiğini ve oyunun piyasaya sürülmesinin ilk düşünülen kadar uzak olmayabileceğini de gösteriyor. GTA 6 2025 yılında piyasaya sürülecek ve henüz kesin bir tarih açıklanmadı.

Ancak çevrimiçi kullanıcılar (X aracılığıyla) şirketin 31 Mart 2025’e kadar yani 2025 mali yılında 8 milyar dolar gelir beklediğini belirtti. Bu durum “altıncı”nın önümüzdeki yılın başında piyasaya sürüleceğini kanıtlaması gerekiyor. Bloomberg bilgileri bu spekülasyonları doğrulayabilir.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Tek sıkıntım telefon şarjları. O sorunu bilim çözdüğü zaman daha da rahat edeceğiz. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
KonsolPlaystationRol Oyunu

Sea of Thieves'in PS5'te Dikkat Çeken Ön Sipariş Başarısının Sebepleri

Rol Oyunu

Albion Online'a Türkçe Dil Desteği Geliyor

Mount & BladeRehberRol Oyunu

Mount And Blade 2 : Bannerlord'da Yetenekler Nasıl Sıfırlanır?

Mount & BladeRehberRol Oyunu

Mount and Blade 2: Bannerlord'da Cellat Baltası Nasıl Elde Edilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
GTA 5’te Graveyard Killer Kimdir Ne Yapar?