Destiny 2Haber

Bungie, Destiny İçin Hile Dağıtan Site AimJunkies’a Karşı Davayı Kazandı

“Oyuncularımıza bağlıyız ve onları hilelere karşı korumaya devam edeceğiz.” açıklamasıyla birlikte haberin devamını okuyabilirsiniz.

Bungie, hile ve mod sitesi AimJunkies’a karşı açtığı davayı kazandı. Gazeteci Stephen Totilo’nun bildirdiğine göre, AimJunkies (diğer adıyla Phoenix Digital), Destiny 2 geliştiricisine 63.210 dolar tazminat ödemekle yükümlendirildi. Bu miktar, şirketin hile satarak kazandığı tahmini gelir. Bu karar, bir jürinin bir hile yapma davasında karar verdiği ilk dava olarak kabul ediliyor ve önemli bir emsal teşkil ediyor.

Jüri, AimJunkies’ın Bungie’nin bilgisayarlarından birine yasadışı olarak eriştiği yönündeki karşı davasını reddetti, ancak şirketin kurucusu David Schaefer, “bununla savaşacaklarını” ve karara itiraz edeceklerini söyledi. Bungie’nin avukatı James Barker, Totilo’ya yaptığı açıklamada, “Hakimin, personelinin ve jürinin titizliğinden, profesyonelliğinden ve gösterdiği özen den dolayı minnettarız” dedi.

“Oyuncularımıza bağlıyız ve onları hilelere karşı korumaya devam edeceğiz. Bu ve gelecekteki davaları yargı sürecine kadar taşımaktan çekinmeyeceğiz.”

Bu, Bungie’nin olumlu sonuçlanan ilk davası değil. Temmuz 2023’te stüdyo, bir oyuncuya karşı açtığı davayı kazanmıştı. Söz konusu oyuncu, Bungie çalışanlarından birini defalarca taciz etmiş, tehdit etmiş ve kimlik bilgilerini ifşa etmişti.

Bu yılın başlarında ise, açık kaynak kodlu Switch emülatörü arayüzünün geliştiricisi Tropical Haze, Nintendo’nun açtığı davaya yanıt olarak 2,4 milyon dolar tazminat ödemeyi ve operasyonlarını durdurmayı kabul etti.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
HaberMMORPGNew World

New World'de Gamepad Desteği ve Single Player Geliştirmeleri Güncellemeleri Olacak

Elden RingHaberRol Oyunu

Elden Ring 25 Milyon Sattı, Peki Kaç Para Kazandı?

Destiny 2Nişancı OyunuRehber

Destiny 2'de Facet of Generosity Nasıl Edilir?

AksiyonHaber

Gears of War: E-Day Ray Tracing İle İlgili Bilinenlere Göz Atın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
No Rest For The Wicked – Erken Erişim – Yama 2, Türkçe Güncelleme Notları