HaberYarış Oyunları

Eski Forza Horizon geliştiricilerine göre yeni oyunlarına aşık olacaksınız

Eski Forza Horizon geliştiricileri ve Skins yaratıcısı, hikaye odaklı açık dünya araba oyunlarında karakterlere “aşık olmanızı” istiyor

Maverick Games stüdyosu, 2022 yılında eski Forza Horizon 5 kreatif direktörü Mike Brown da dahil olmak üzere eski Playground Games emektarları tarafından açıldı. Maverick Games’in henüz adlandırılmamış açık dünya araba oyunu hakkında en son duyduğumuzdan bu yana biraz zaman geçti. Ekibin yeni oyununun adını veya ne zaman piyasaya sürülebileceğini hala bilmiyoruz, ancak ne beklememiz gerektiğine dair birkaç ek bilgi aldık.

Playground geliştiricilerinin (Sea of Thieves ve Cyberpunk 2077 gibi açık dünya oyunları üzerinde çalışan diğer geliştiricilerle birlikte) bariz yarış oyunu deneyiminin yanı sıra, adı henüz belli olmayan yarış oyunu, Brown ve ekibin ayırt edici özelliği olacağını düşündükleri bir öğeyi ekliyor: “insani bağlantı”

Brown, “Pek çok harika yarış oyunu inanılmaz oynanışa, inanılmaz içeriğe sahip” dedi. “Ama gerçekten o köprüyü geçmek, insanların gerçekten sevdiği bir oyun haline gelmek için, bu karakterlere gerçekten kök saldığınız, bu karakterlere aşık olduğunuz o insani bağlantının olması gerekiyor.

“Bence bu, oyunumuzun kendini türdeki diğer oyunlardan gerçekten ayırt edebileceği yer. Bu türün harika karakterlere ve harika hikayelere sahip olmasını engelleyen hiçbir şey yok – henüz gerçekten keşfedilmedi.”

Oyunun “anlatı odaklı” kısmına yardım eden isim, Channel 4’ün çağını tanımlayan 2000’li yılların gençlik drama dizisi Skins’in ortak yaratıcısı olan baş yazar Jamie Brittain. Brown, Brittain’in “kusurlu ve aslında biraz tuhaf olan – tıpkı biz diğer insanlar gibi” karakterler yaratma yeteneğinin oyunun hikayesinde yer alacağını söyledi. Brown “insani bağlantı”dan bahsederken, gündüzleri sürüş okuluna giden ve geceleri pis kulüplerde parti yapan hissiyatlı araçlarla dolu cesur bir Cars benzeri dünya fikrini oldukça beğeniyorum.

Maverick, 2022’de kurulduğunda sahip olduğu on kadar geliştiriciden oluşan ekibini artık altmışın üzerine çıkardı ve ilk “AAA” yarış oyununu PC ve konsollarda yayınlamak için Amazon Games ile yeni bir anlaşma imzaladı – bu da onu MMO’lar New World ve Lost Ark’ın ardından Amazon’un en son oyunu haline getirdi. Crystal Dynamics’in bir sonraki Tomb Raider oyunu ve bir Yüzüklerin Efendisi MMO’su da şu anda yapım aşamasında. Brown ise Amazon’un ekibin “yaratıcılık ve risk alma ortamı yaratma” çabalarını desteklediğini iddia ediyor.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
HaberMMORPGNew World

New World'de Gamepad Desteği ve Single Player Geliştirmeleri Güncellemeleri Olacak

Elden RingHaberRol Oyunu

Elden Ring 25 Milyon Sattı, Peki Kaç Para Kazandı?

AksiyonHaber

Gears of War: E-Day Ray Tracing İle İlgili Bilinenlere Göz Atın

AksiyonHaberStar Wars Serisi

Star Wars Outlaws Oyun Süresi Kaç Saat?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Gran Turismo 7 Güncellemesiyle Gelen Yeniliklere Göz Atın