GüncellemeMoba

Brawl Stars Şubat 2019 Güncelleme Notları

Mini moba kategorisinde harika bir aksiyon oyunu Brawl Stars Şubat 2019 güncellemesini aldı. Oyunda oldukça fazla değişiklikler bulunuyor. Bunları sizlerle paylaşmak istiyorum. Brawl Stars hızlı çıkış yapmış bir oyun. Bundaki en önemli etken Supercell’in çok oynanan Clash Royale gibi oyunlarında yaptığı reklamlar. Özellikle ön kayıt için inanılmaz bir sayıyı yakalayan şirket, strateji sevenler arasından da mini moba aksiyon oyunu seven oyuncuları ayıklamış durumda. Bu güncellemeyle Brawl Stars oyununa gelen yenilikler ve değişen özellikler aşağıda detaylıca açıklanmıştır.

Brawl Stars’ın Yeni Savaşçısı: Carlcarl yeni brawl stars savaşçısı

Carl, Brawl Stars Şubat 2019 güncellemesi ile duyurusu yapıldı ama savaşçı oyuna hala eklenmedi. Bir sonraki güncelleme ile hazır hale geldiğinde oyuna eklenecektir. Peki Carl’ın özellikleri nelerdir? Kısaca inceleylim.

Normal Saldırısı Kazma, Carl kazmasını fırlatarak hasar verir. Kazma dönerek ilerlerken ayrıca geri döner. Bumerang şeklinde bir silahtır. Kazmanın bir maksimum mesafesi vardır. Oradan geri dönecektir. Ya da duvara ulaşıp çarptığı zaman geri döner. Kazma saldırısı, 1 hakka sahip olan Carl kazam fırlatmayla bu hakkını kaybeder ama kazma geri döndüğünde tekrar bu hakkı kazanır. Kazma saldırısı ayrıca diğer oyuncuların içinden geçer. Savaş topu modunda ise Carl herhangi bir saldırı hakkı harcamaz. Süper saldırı ise etkileyicidir. Kendi etrafında dönerek çevresine zarar verir. Yıldız gücü saldırısında kazma her zamankinden daha hızlı haraket eder. Birde kısaca Carl karakterinin istatistiklerine bir bakalım;

 • Sağlık – 4400
 • Saldırı – 640 Hasar –  Saldırı Mesafesi: 23
 • Süper – 400 Hasar – Saldırı Mesafesi: 7
 • Hız– 720 birim

Brawl Stars Yeni Etkinliği Kuşatma

Brawl Stars oyuncularının oldukça ilgisini çekecek olan etkinlik, her iki tarafta da kulelerle başlıyor. Savunma yapan bu kuleleri aşmanız gerekiyor. Bunun için toplama yaparak bir robo çıkartıyor ve onu tank olarak kullanıyor, ilerlemeye çalışıyorsunuz. Eğer etkinlik uzun sürerse ödüller de artıyor.

Brawl Stars Denge Güncellemesi

 • Soygun Etkinliği: Kasanın sağlığı 36000’den 40000’e yükseltildi.
 • Robo Rumble – Robo Rumble öfkelendiğinde kasayı hedef alacak.
 • Hesaplaşma etkinliği: Mantarlar oyun sonuna doğru daha az can tazeleyecek. Bu sayede oyun sonuna doğru oyun daha da zorlu hale gelecek.

Kahramanlar Denge Güncellemesi

 • Barley: Normal saldırı hasarı saniye başına 640’tan 680’e yükseldi. Süper saldırısının saniye başına hasarı 640’tan 680’e yükseldi.
 • Bo: Normal saldırı hasarı 480’den 500’e yükseldi.
 • Gene: Yıldız gücündeki iyileşme saniyede 100’den 200’e çıkarıldı. Süper gücünün mermisinin boyutu 150’den 200’e çıkarıldı. Süper yeteneği artık hasar vermiyor. Süper yeteneği artık duvarlardan geçebiliyor. Süper yeteneği artık %30 daha hızlı doluyor. Yıldız gücündeki iyileştirme etkisinin rakipler tarafından görülmesi hatası giderildi.
 • Crow: Normal saldırı yenilenme hızı 1.5 saniyeden 1.4 saniyeye düşürüldü. Bufflanan bir başka karakter.
 • Leon: Yakın mesafeden normal saldırı hasarı 460’tan 440’a düşürüldü. Nerf yiyen bir kahraman. Yakın mesafeden Süper yeteneğin doldurulması için isabet etmesi gerek shuriken sayısı 8’den 9’a çıkarıldı.
 • Mortis: Yıldız Güç sağlık yenilenmesi 1800’den 1400’e düşürüldü. Nerf yiyen bir başka kahraman.
 • Pam: Normal saldırı yenilenme hızı 1.2 saniyeden 1.3 saniyeye çıkarıldı. Nerf yiyen bu kahraman artık daha yavaş vuruyor.
 • Darryl: Süper yeteneğin otomatik yenilenme hızı 20 saniyeden 30 saniyeye çıkarıldı. Yetenek kullanma süresi uzatıldı. Karakter daha yavaş hale geldi.

mortis nightwitchMortis’e yeni Gece Cadısı kostümü

Nightwitch kostümü 150 elmas karşılığında satın alınabilecek. Bu kostümle birlikte oyun daha da renkli hale geliyor. Diğer karakterler içinde yeni kostümlerin ekleneceğinden eminiz. Bunun yanı sıra, Brawl Stars Şubat 2019 güncellemesi kapsamında birçok karakterin görsel ve ses efektleri yeniden düzenlendi. Oyuncuların aşina olduğu bazı hatalar düzelti, menülerde oyuncuya daha özgürlük verecek yeniliklere gidildi. Mevcut etkinklerin harita çeşitlilikleri arttırıldı. “Do not Disturb” (Rahatsız Etme) durumu eklendi Bu sayade istemediğimiz zamanlarda başkalarından davet almak zorunda kalmayacağız.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
League of LegendsMoba

League of Legends: Arena 2v2v2v2 Modu Sıralama Sistemi Açıklaması

League of LegendsMobaRehber

League Of Legends'ta Radiant Virtue Nedir? Detaylı Açıklama

Moba

Heroes Evolved, 6. yıldönümünde oyuna eklediği içerikler

League of LegendsMobaRehber

Wild Rift siyah ekran sorunu

1 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Black Desert Online Her Gün Yeni Bir Ödül