Battle RoyaleNasıl Yapılır

Pubg Mobile Mikrofon Sorununa Kesin Çözümler

Pubg Mobile, en popüler mobil battle royale oyunlarından birisi, popülerliği arttıkça daha da güçleniyor ama bazı sıkıntılar yine de oyunda yer alıyor. Bir çok oyuncu, Pubg Mobile’da mikrofonu aktif etmekte ve karşı tarafa sesini iletmekte sıkıntı yaşıyor. Bunun için internetten derlenen 3 farklı çözümü (geçici) sizlerle paylaşmak istedim. Bir arkadaşımızda konuyla ilgili bir videoyu bizlerle paylaşmış, bağlantısını yazının sonunda bulabilirsiniz.

Pubg Mobile mikrofon sorunu

Mobil battle royale oyunu Pubg Mobile’da daha etkili oynamak ve özellikle takımla iletişimin vazgeçilmezi mikrofon bazen sıkıntı yapabiliyor. Bunun resmi çözümü geldi, gelmedi, oldu, olmadı derken oyuncular elbette kendi çözümlerini ürettiler. İşte Pubg Mobile battle royale oyununda mikrofon sorununa çözümler;

Pubg Mobile başlangıç taktikleri

Pubg Mobile mikrofon izinleri

İlk önce oyunu kurarken bütün isteklerine onay verdiğinden emin olun. Oyun kurulum aşamasında sizden mikrofona erişmek için izin isteyecektir. Buna izin vermiş olmalısınız. Eğer emin değilsiniz, Ayarlar – Uygulamalar – Pubg Mobile – İzinler yolunu takip ederek mikrofon iznini verebilirsiniz.

Ayrıca Bakınız:   Grena Free Fire Max İsminde Bir Sürüm Üzerinde Çalışıyor

Ekranı kilitleyip açmak

Mantığını anlamak zor olsa da oyun açıldıktan sonra ekran kapatıp açın ve arka plandan oyuna tekrardan girin. Bu mikrofona erişime izin veriyor. Lakin kalıcı değil. Her zaman aynı şeyi yapmalısınız.

Önbelleği temizlemek

Ayarlar – Uygulamalar – Pubg Mobile yolunu takip ederek ön belleği temizleyin. Bunun soruna çözüm olduğu biliniyor. Çoğu insan için kalıcı çözüm olduğu da bildirildi. Lakin dikkat edin. Bu işlem oyunda yaptığınız güncellemeleri silecektir. Hatta sonradan indirdiğiniz ekstra haritaları da siler. Bu açıdan daha sonra tekrar indirmeniz gerekecek. İnternet sıkıntısı yaşıyorsanız bu yöntemi Wifi bağlantısı yapabileceğiniz zaman deneyin.

Mobizenden yardım almak

Mobizen uygulaması, ekran videosu kaydetmek için önemli alternatiflerden birisi. Mobizen uygulamasını kurarken yine mikrofona izin vermeniz şart. Uygulamayı çalıştırın, oyunu açın, video kaydına başlayın. Bu işlem hem uygulama için hem de oyun için mikrofonu aktif olmaya zorlayacaktır. Daha sonra kayıt uygulamasını kapatıp oyuna devam edebilirsiniz.

Ayrıca bakınız: Game Booster ayarları

Tüm adımlardan bahseden videoya buradan ulaşabilirsiniz. Sizinde bu oyunun sorunlarıyla ilgili paylaşmak istedikleriniz varsa yorum kısmından iletebilirsiniz.

Ayrıca Bakınız:   Garena Free Fire'a Yeni Karakter, Joe Taslim
Tarık B.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber -oyunda.org- kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Battle Royale

Warzone Hile İle Nasıl Mücadele Ediyor?

Battle RoyaleSavaş Oyunları

Call of Duty Mobile, Black Ops Karakterlerini Oyuna Ekliyor

AksiyonBattle Royale

Shadow Arena Son Kapalı Betası 17 Nisan'da Başlayacak

Battle RoyaleSavaş Oyunları

Call of Duty Warzone'a İki ve Dört Kişilik Takım Özellikleri Yakında Geliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir