Battle RoyaleNasıl Yapılır

Fortnite Takım Uyarı Özelliği Geldi

Selam oyuncular, Bu yazımızda sizlere Fortnite’a yeni gelen bir özellikten bahsedeceğiz. Bu tür özellikler olsun, olmasın ayrı bir tartışma konusu. Ama kısaca değinmeden yapamayacağım. Counter Strike bilirsiniz. Belki her versiyonunu oynadınız. Bu ve benzeri oyunlarda takım telsiz konuşmaları vardır. Bu tür mesajlar, uyarı mesajları iletilebilir. Daha önce Apex Legends gibi yeni bir oyununda da bunu görmüştük. Son güncellemeyle Fortnite‘a da geldi. İlk önce Counter Strike örneği verdim. Bu tür oyunlarda bu normal olarak görülebilir ama hayatta kalma oyunlarında bana kalırsa gerçekçiliği bir adım geri götüren bir özellik olduğunu söylemem lazım. Fortnite ne kadar gerçekçi bir hayatta kalma, battle royale oyunu o ayrı bir tartışma konusu. Lakin Pubg’ye yakışmadığını söylemek lazım.

Fortnite takım uyarı özelliği ayarları

Fortnite içinden ayarlar kısmına girdiğiniz zaman “Place Marker” ayarını aktif edin ve uyarıları kullanmak için tuşunuzu atayın. Daha sonra bu tuşu kullanarak aşağıdaki uyarıları yapmanız mümkün olacak.

Ramageddon Mini Battle Royale

Dikkatli ol

Bu uyarı için belirlediğiniz tuşa bir kere basmanız yeterli oluyor. Uyarınız takım arkadaşlarınıza anında gidiyor.

fortnite takım uyarı ayarları

Düşman görüldü

Bu uyarı için belirlediğiniz tuşa iki kere basmanız gerekiyor. Uyarı takım arkadaşlarınıza iletiliyor.

Bununla birlikte oyuna aynı ayarla bir başka özellikte eklendi. Çantanızda bulunan eşyaları takım arkadaşınıza bildirmeniz için eşya işaretleme özelliği geldi. Envanteri açın ve fareyle üstüne gelin. Daha sonra belirlediğiniz tuşa bir kez basınız. Bu ayar eşya bilgilerini takım arkadaşlarınıza gönderecektir.

Mobil Oyun Youtube Kanalıma Abone Olabilirsin

Takım olarak iletişim kurmak, battle royale oyunları için oldukça önemli. Eğer rastgele takıma girdiyseniz bu ayar oldukça işinize yarayacak. Bunun dışında zaten arkadaşlarıyla grup kuranlar, başka iletişim yöntemleriyle oyunu oynuyorlar. Discord gibi.  Bir başka oyun haberiyle karşınızda olacağız.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
Battle RoyaleFortniteRehber

Fortnite'ta görsel ses efektleri nasıl açılır?

Battle RoyaleFortnite

Fortnite'ta Emerald Axe Nasıl Alınır?

Warzone

Warzone 2 Sezon 2 Güncellemesinde Loot Sisteminde Önemli Değişiklikler Olacak

Battle RoyaleFree Fire

Free Fire, yeni yılda Elite Pass'ı Booyah Pass ile değiştiriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir