İnşaa OyunlarıSandboxYeni Oyunlar

Minecraft’ın Sanal Gerçeklik Sürümü Yakında Çıkacak

Oyun dünyasını sarsmış oyunlardan birisi olan Minecraft özellikle yaratıcı moduyla ve hayatta kalma temasıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Her yaştan oyuncuya hitap etmeyi başaran, mobil dahil bir çok platformda oynanan oyun Minecraft, yakında yeni bir sürümle karşımızda olacak. Minecraft’ın AR sürümü yakında çıkacak. Uzun zamandır geliştirildiğini bildiğimiz bu sürüm oyun dünyasına yeni bir boyut kazandıracak. Yapımcı Microsoft, Minecraft oyununun telefonlarda sunacağı yeni deneyime dair ipuçlarını Build 2019 etkinliğinin ilk toplantısında açıkladı. Yazılım devi sunumun sonunda da Minecraft‘ın artırılmış gerçeklikte, bir akıllı telefon üzerinde nasıl oynandığını video ile herkese gösterdi.

Minecraft AR reklamı

Bir reklam havasında olan bu videoda Minecraft‘ın kreatif direktörü Saxs Persson, senaryoya göre telefonunu Microsoft’un Build geliştirici etkinliğinin yapıldığı Washington State Convention Center binasının dışındaki bir bankta unutuyor.

Ayrıca Youtube Kanalıma Abone Olabilirsin

Yanındaki de bu telefonu kendisinin olduğunu düşünerek eline alıyor ve ekranda Minecraft‘ı AR modunda çalışırken görüyor. Böylelikle Microsoft’un yeni bir oyun üzerinde çalıştığı ortaya çıkıyor.

minecraftın yeni sanal gerçeklik sürümü

Minecraft AR nasıl bir oyun?

Minecraft’ın bu yeni sürümü hakkında çok fazla açıklanan şey yok. Sadece bu videodan görüldüğü kadarıyla arttırılmış gerçeklikte bir mobil oyun olacak. Pokemon Go ya da yeni beta aşamasında olan Harry Potter Wizards Unite gibi bir oyun olacağını söyleyebiliriz ve Pokemon Go’nın popülerliğinin tartışılmaz olduğunu da ekleyebiliriz. Bir de aynı türde Minecraft’ı hayal edin. Oldukça popüler bir mobil oyun olacak.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
Açık DünyaRol OyunuSandbox

Albion Online Crystal Raiders Yayınlandı

MinecraftRehberSandbox

Minecraft'ta Nasıl Işınlanırsınız?

MinecraftSandbox

Minecraft 1.21 güncellemesi ne zaman yayınlanacak?

MinecraftSandbox

Minecraft Netherite Nasıl Yapılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Talion 28 Mayıs’ta Android İçin Çıkıyor