HaberMasa OyunlarıMobil Oyun

Zynga Ücretli Abonelik Üzerinde Çalışıyor

Bir zamanların bilinen şirketlerinden Zynga, yeni oyunları için ücretli abonelik planları üzerinde çalışıyor. Yeni bir gelir elde etme yöntemi arayan şirket mobil oyun sektörünün hızla gelişmesi neticesinde biraz geride kaldı. Bunun sebebi telefonlardan artık her türlü oyunun oynanabiliyor olması. Artık sadece basit masa oyunlarına muhtaç olmayan çok sayıda oyunda macera, rol, strateji alternatiflerini deniyor. Bu nedenle masa mobil oyunların kralı Zynga biraz geriden piyasayı takip ediyor. Zynga yaptığı açıklamalarda tek tek oyun satın almak yerine aylık abonelik ile belirli bir miktar ödeyerek hepsini oynayabilme yöntemi geliştiricilerin de dikkatini çekiyor. Zynga kendi oyun abonelik dönemini başlatmak istiyor.

Apple ve Samsung’un konuyla ilgili girişimlerinden sonra Zynga da benzer bir plan üzerine çalışıyor. Bu sisteme göre her ay sabit bir abonelik ücreti ödeyerek sistemin bütün içeriğine erişme imkanınız oluyor.

zynga mobil oyun abonelik sistemi

Daha fazla içeriğe erişim

Facebook oyunlarından bildiğimiz ve mobil oyunların gelişmesiyle burada da iyi işlere imza atan Zynga’nın patronu Frank Gibeau, katılımcıların ekstra içeriklere sahip olabileceği yeni bir abonelik servisi üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Böylece yeni bir gelir modeli devreye girecek.

Youtube kanalıma abone olabilirsiniz.

ZyngaPoker, FarmVille ve Words With Friends gibi bilinir birçok oyunun geliştiricisi Zynga, önümüzdeki dönemde Google ve Apple gibi firmaların sunacağı oyun tabanlı hizmetlerde kendilerine de önemli işler düşeceğini belirtiyor. Google’dan kastının muhtemelen Stadia olduğunu düşünüyoruz.

Zynga Apple’ın abonelik sistemine dahil olmayı daha sonra Google ‘ın Stadia servisi için oyun yayınlamayı ve kendi abonelik sistemiyle oyunculara ulaşmayı amaçlıyor. Son zamanlarda adını çok sık duymadığımız Zynga bile kendi abonelik sistemi dahilinde oyunları piyasaya sürmeyi planlıyorsa diğer büyük oyun geliştiricilerden daha büyük projeler bekliyoruz.

Yazar Hakkında

Oyun Haber ve rehber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
HaberMMORPGNew World

New World'de Gamepad Desteği ve Single Player Geliştirmeleri Güncellemeleri Olacak

Elden RingHaberRol Oyunu

Elden Ring 25 Milyon Sattı, Peki Kaç Para Kazandı?

AksiyonHaber

Gears of War: E-Day Ray Tracing İle İlgili Bilinenlere Göz Atın

AksiyonHaberStar Wars Serisi

Star Wars Outlaws Oyun Süresi Kaç Saat?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Dawn of Isles, Netease’in Yeni MMORPG Oyunu Ön Kayıtta