PCRol Oyunu

Horizon Zero Dawn Bu Yaz PC Platformuna Geliyor

Aloy ve Horizon Zero Dawn’ın çıkışının üzerinden üç yıldan biraz daha uzun bir süre geçmişken, Guerilla’nın eski genel müdürü ve Sony World of Studios’un başkanı Hermen Hulst tarafından yapılan açıklama oldukça ilgi çekici; Horizon Zero Dawn PC’ye geliyor. PlayStation blog, yaptığı röpörtajda Hermen Hulst’a  Horizon Zero Dawn’ın PC için çıkış çıkmayacağını sordu ve Hulst; “Evet, Horizon Zero Dawn’ın bu yaz PC’ye geleceğini onaylayabilirim … Yeni stüdyo yönetmenlerinden Guerrilla’dan çok yakında daha fazla bilgi gelecek.” şeklinde cevap verdi.

Hulst, yenilikçi ve farklı olmanın önemli olduğunu düşünüyor. Sony’nin normalde bu tip olaylarla bilinmediğini ya da PS’den PC’ye geçen çok fazla oyun olmadığını biliyoruz. Bu durum değişiyor mu şekilde düşünceniz olabilir ama Horizon Zero Dawn’ın istisnalardan biri olduğunu eklemek lazım. Elbette bulut oyun pazarı ve diğer gelişmeler ne gösterir şimdilik bilinmiyor.

“Belki birkaç zihni rahatlatmak için, birinci taraf AAA oyunu PC’ye uyarlamak, her oyunun PC’ye geleceği anlamına gelmez. Bana göre Horizon Zero Dawn Önemli bir istisna. Gün ve tarih için planlarımız yok. Şeklinde açıklama yaptı.

Horizon Zero Dawn

Görüşümüz

Bize göre bir oyunun keyfini çıkarmak için platform farkları sıkıntı olmamalı. Her oyun her platformda oynanabilmeli. Yıllardır oyuncular bunu isterken karşımıza bulut oyun hizmetleri çıkmaya başladı. Sony’nin bulut oyunlardan en çok etkilenecek şirket olacağını “PS5 Sony’nin Son Konsolu Olabilir” yazımızda bahsetmiştik. Bu durumun çoktan değişmesi gerekiyordu ve muhtemelen çok yakın zaman içinde değişecek.

Röportajın tamamını burada bulabilirsiniz.

Horizon Zero Dawn Detayları

Horizon Zero Dawn oyunu hakkında

Horizon Zero Dawn, Guerrilla Games tarafından yazılan ve Sony Interactive Entertainment tarafından piyasaya sürülen bir aksiyon RPG’dir. Oyun, 2017’de PS4 için yayınlandı. Oyuncu mekanik yaratıklarla ve diğer düşman güçleriyle savaşmak için menzilli silahlar, bir mızrak ve gizlilik kullanır. Oyun içinde çözmeniz gereken bulmacalar da bulunur. Bunun yanında sizi oyunun içine çeken bir senaryosu vardır.

Horizon Zero Dawn PC

Horizon Zero Dawn tam tarihi bilinmemekle birlikte PC için çıkacak. Bu resmi olarak doğrulandı. Genel bir Horizon Zero Dawn PC çıkış tarihi vermek gerekirse bu yaz yani 2020 yaz aylarından bahsedebiliriz. Ayrıca Horizon Zero Dawn PS4’ten PC’ye uyarlanan nadir oyunlardan birisi olarak da çıkışını yapacak. Horizon Zero Dawn hayranları oyunun PC sürümünü dört gözle bekliyorlar desek yalan olmaz.

Horizon Zero Dawn Türkçe

Horizon Zero Dawn Türkçe desteği vermiyor ve vermeyeceği de açıklandı. Oyungezer’in Playstation Türkiye’ye yönelttiği soruların cevapları Horizon Zero Dawn hayranlarının içini dağladı. Horizon Zero Dawn neden Türkçe değil? şeklinde soran oyun gezer aşağıdaki yanıtı aldı;

“Bu, Horizon Zero Dawn oyununa özel, Sony Interactive Entertainment Europe, PlayStation Türkiye ve oyun geliştirici stüdyonun tercüme maliyetleri doğrultusunda almış olduğu ortak bir karardır.” İlgili konuya buradan ulaşabilir ve detayları alabilirsiniz.

Horizon Zero Dawn Fiyat

Horizon Zero Dawn bazı PS4 satışlarında ücretsiz verilen bir oyun olarak dikkat çekiyor. Bu kampanyalarla birlikte PS4 almadıysanız oyunu internette 30₺ ile 70₺ arasında internette bulabilirsiniz. PS Store’a baktığımız zaman ise 84₺ olduğunu görüyoruz. Kimi zaman indirime girdiğini ve 50₺ civarına da düştüğü görülmüştür. Diğer internet sitelerinde satılanlara dikkat ediniz. Playstation Store’da satılanın Complate Edition olduğunu ekleyelim.

Horizon Zero Dawn PS4

Horizon Zero Dawn PS4 için geliştirilmiş bir oyundur. Herhangi bir başka platform için şimdiye kadar çıkmamıştır. Horizon Zero Dawn 3 yıldır oyuncuların hayatındadır. Hala kalitesinden bir şey kaybetmemiştir. Muhtemelen PS5 çıktığı zaman eskimiş bir görünüm kazanacak. Yakın zaman önce Horizon Zero Dawn geliştiricileri tarafından yapılan resmi açıklamaya göre Horizon Zero Dawn PC sürümü çıkartılacak. Muhtemelen çalışmalar uzun zamandır gizlilik içinde yürütülüyordu. Çünkü Horizon Zero Dawn PC sürümünün çıkması için sadece bir kaç ay kaldı.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Tek sıkıntım telefon şarjları. O sorunu bilim çözdüğü zaman daha da rahat edeceğiz. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked, Save Dosyası ve İlerlemeyi Başka Oyuna Aktarma

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked, Sıkıştığınızda (Stuck) Nasıl Kurtulursunuz?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Çoklu Oyunculu Var mı?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Oyunu Durdurmak Mümkün Mü?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Google Stadia Artık PC’de 4K Oyun Akışını Destekliyor