AksiyonCyberpunk 2077KonsolPC

Cyberpunk 2077, Yeni Nesil Konsollara Daha Sonra Çıkacak

CD Projekt Red, Cyberpunk 2077’nin yeni nesil konsollar için çıkacağını doğruladı, ancak PlayStation 5 ve Xbox Series X’in piyasaya sürülmesiyle onları göremeyeceğiz. Bu konsollar için oyun daha sonra yayınlanacak. Bu durumda yeni nesil konsollar için oyunun çıkış tarihi olarak 2021 yılını verebiliriz.

CD Projekt Red, Cyberpunk 2077’nin Xbox Series X ve PlayStation 5 için bir noktada güncellenmiş bir versiyona sahip olmasına rağmen, oyuncuların oyunun bu yeni nesil versiyonlarını her iki konsolun başlangıcında görmeyi beklememesi gerektiğini doğruladı. Bunlar “sonra gelecek”.

Microsoft’un konsolu açısından, dediğim gibi, hem güncellemeyi hem de kuşaklar arası kullanılabilirliği resmi olarak onayladık, yani oyunu yeni nesil konsolla oynayabileceksiniz. Bununla birlikte, uygun, tam gelişmiş bir yeni nesil versiyon söz konusu olduğunda, bu daha sonra gelecek, burada ne zaman olur, bir yorumum yok.” CD Projekt İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Michal Nowakowski, Video Oyunları Chronicle’a bu açıklamaları yaptı.

cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077, PS5 karmaşası

Nowakowski diğer açıklamalarına bakacak olursak; Sony, PS4’ün gelişmiş oyunlarının PS5’te oynanabileceğinden bahsetti. Ama Cyberpunk 2077 için durum ne olur bilinmiyor. Bunun yanında Xbox One X ‘de Cyberpunk 2077 sürümünün gelişmiş versiyonu Xbox Series X’te ücretsiz olarak oyunu zaten almış olanlara sunulacak. Ama Sony için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Yani Xbox One X için Cyberpunk 2077 aldıysanız ve daha sonra yeni nesil Series X konsola geçerseniz Cyberpunk 2077’yi tekrar almanıza gerek yok. Bu durumda Sony nasıl haraket edecek şimdilik bilinmiyor.

Nowakowski, “PlayStation’dan gelen resmi bir açıklama yok, bu yüzden hiçbir şeyi gerçekten doğrulayamıyor veya inkar edemiyoruz. İlk olarak bu sorunları ele alması gereken PlayStation ve onlar açıklama yaptığında biz de durumu açıklamaktan sevinç duyarız. Playstation bir şey söylemeden bizim bizim Cyberpunk 2077’nin PS5 sürümü hakkında konuşmamız doğru olmaz.”

Cyberpunk 2077 çıkış tarihinde bir değişiklik yok

Nowakowski ayrıca Cyberpunk 2077’nin Eylül ayında Xbox One, PS4 ve PC’de yayınlanacağını doğruladı. Şu anda oyunun piyasaya sürülmesinde bir gecikme yok.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
AksiyonHaber

Gears of War: E-Day Ray Tracing İle İlgili Bilinenlere Göz Atın

AksiyonMafia Definitive Edition

Mafia: Definitive Edition açık dünya mı?

AksiyonHaberStar Wars Serisi

Star Wars Outlaws Oyun Süresi Kaç Saat?

AksiyonGTA 5Rehber

GTA 5 Kamera Açısı Nasıl Değiştirilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
GTA Online’da Nasıl “Hayvan” Olursunuz? İlginç Bir Rehber