Haber

Dead Space’in Yaratıcısı Pubg Corp İle Ortak Oyun Girişiminde

Geçen yıl, eski Dead Space ve Call of Duty: WWII yaratıcı direktörü Glen Schofield, PUBG Corporation’ın en yeni stüdyosu Striking Distance’nın CEO’su olarak atandı. San Ramon stüdyosu ne üzerinde çalıştığını henüz açıklamasa da Schofield, modern Triple-A oyunlarının başarabileceğinin ötesinde bir şey hedeflediklerine inanıyor.

VentureBeat’e konuşan Schofield, yeni anlatı odaklı projeleriyle PlayerUnknown’s Battleground’da çok belirsiz bir şekilde kurulan ilişkiyi genişletmek için Striking Distances vizyonuna değindi. Schofield’a göre, şu anda 70 çalışanı olan Striking Distances, iddialı hedefleri nedeniyle projesine “AAAA oyun” olarak atıfta bulunuyor.

“Burada tecrübeli bir grubumuz var. Biz sadece AAA oyundan daha fazlasını istiyoruz. Biz aslında AAAA oyun yapmak istiyoruz. İleriye gitmek ve daha özel bir şeyler ortaya koymak istiyoruz.” Bunlar Schofield’ın konuyla ilgili açıklamaları.

dead space

Schofield, “Call of Duty veya II. Dünya Savaşı gibi oyunlardan ziyade Modern Savaşlar bana daha yaratıcı bir özgürlük veren konuydu, ama bunun kendine özel bir kategori olduğunun da farkındayım. Bu açıdan ilk önce ne oynamak istediğimi kendime sormalıyım” şeklinde devam etti.

Dead Space ortak yaratıcıları Glen Schofield ve Michael Condrey, Call of Duty: WWII’yi yayınladıktan sonra Activision Sledgehammer Games’ten ayrıldı. Schofield Striking Distance’a liderlik ederken, Condrey 2K’ye katıldı.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
AksiyonDövüş Oyunları

Shadow Fight Arena Yakında Çıkıyor

Battle RoyaleMobaRol Oyunu

Hunter's Arena: Legends Erken Erişime Çıktı

Rol Oyunu

Lord of the Rings: Gollum, İlk Ekran Görüntüleri Yayınlandı

Aksiyon

Assassin's Creed Valhalla Duyuruldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Elden Ring’in Konsollara Gelişi Gecikecek Mi?