Battle RoyaleKonsol

Pubg’nin PS4 ve Xbox One Sürümlerine Botlar Geliyor

PlayerUnknown’s Battlegrounds, oyuncu sayısını arttırdığı gibi kendisini de geliştirdi. PS4 ve Xbox One’da kolektif beceri seviyeleri, geliştirme ekibinin yeni oyuncuların rekabet edebilmesini kolaylaştırmak için botları konsol sürümüne dahil etti.

Oyunun 7.1 güncellemesinin bir parçası olarak eklenen botlar, bir kaç amaca hizmet edecek. İlk amaçları elbette karşılaşma bulma ve hızlı bir şekilde karşılaşmaya girme oranını yükseltmek. İkinci olarak geliştiricinin aktardığına göre daha derin bu husus var. Battle royale maçlarında daha iyi performans gösteren deneyimli oyuncuların botları görme şansı, diğerlerine göre daha düşük olacaktır. Daha yeni veya daha az yetenekli oyuncuların onları görme olasılığı daha yüksektir ve botlara karşı bir maçta daha ileri gitme ve küçük bir alanı savunma veya tuzak yerleştirme gibi geç oyun stratejileri uygulama şansı verecektir.

Geliştirme ekibi, botlara rehberlik etmek ve çevresel tehlikelerle kazara ölmelerini önlemek için oyun haritalarının her köşesini kapsayacak şekilde “gezinme ağları” oluşturdu. Hala normal oyuncular gibi tehlikeli alanlarda gezinebilecekler. Botlar, isabet olasılığını gerçek bir oyuncuya daha yakın hale getirmek için oyuncuları hedeflerken mermi düşüşünü yani uzaklığı ve yörüngeyi de yani hareket yönünü de dikkate alacaktır. Maçın her aşamasında belirli eşyaları yağma olarak hedefleyecekler ve oyuncuların onları öldürdükten sonra değerli eşyalara sahip olmasını sağlayacaklar.

PUBG Corp. konsoldaki silahların geri tepme değişikliklerinin incelenmesi de dahil olmak üzere oyunu 2020 boyunca güncellemeye devam edecek. Ayrıca, PC ve konsoldaki güncellemeler arasındaki yayınlama gecikmesi konusunda da çalışmalar var. İkisi arasında 2 haftalık bir süre var ve şirket bunu düşürmeye çalışıyor.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
RehberReturnal

Returnal'da Hile Kodlarına Erişme

Pubg MobileRehber

Pubg Mobile Ban Nasıl Kaldırılır?

KonsolListe

Oyuncuların Hayallerini Yıkan 5 Playstation 4 (PS4) Oyunu

Cyberpunk 2077KonsolRehber

Xbox ve Playstation'dan Cyberpunk 2077 İçin Para İadesi Alma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Yeni Halo Infinite Detayları Kazara Sızdı