Cyberpunk 2077Rol Oyunu

Cyberpunk 2077’yi Ana Görevi Yapmadan da Bitirebilirsiniz

Görünüşe göre, Cyberpunk 2077’yi ana görevini yani izlemeniz gereken yolu tam olarak çözmeden tam olarak tamamlamak mümkündür.

Haberler, Cyberpunk 2077 baş araştırması tasarımcısı Pawel Sasko’nun Polonyalı site Spider’s Web tarafından yapılan bir röportajdan geliyor ve ana görevini tamamlamadan oyunu bitirebileceğiniz doğrulanıyor. Sasko, “Cyberpunk yapısını The Witcher 3’ten aldığımız sonuçlara dayanarak inşa ettik. Witcher, tarihin ana köküne ve ondan çıkan yan dallara sahipti ve bu, kulak dediğimiz ana yapımızdı.” dedi.

Sasko, “Cyberpunk’ın geliştirilen değişik yapısı sayesinde ana görevi takip etmesenizde hikayenin bir kısmında mutlaka ana görev bir olaydan ötürü tetiklenecektir. Bunlara alt yapılar diyoruz. Bu alt planlar daha önce hiç yapmadığımız bir şeyi yapmamıza izin veriyor – oyunun ana planını değiştiriyorlar ve bunu ana hikaye bitmese bile, yine de oyunu bitirip farklı seçimler yapan, farklı karakterlerle tanışan ve onlarla ilişkiler kuran farklı bir yaşam yoluna sahip olan oyuncudan tamamen farklı bir epilog şeklinde oyunu bitirmek mümkün oluyor.

Sasko, Cyberpunk 2077 hikayesinin oyunun başında seçtiğiniz yaşam yoluna göre belirgin bir şekilde tanımlandığını da sözlerine ekledi. Örneğin Nomad’ı seçerseniz, Jackie ile bir Sokak Çocuğu ya da Corpo olarak nasıl karşılaşacağınıza dair farklı senaryolar yaşayacaksınız. Sasko, “Hangi menşe tarihine bağlı olarak Jackie’nin hikayesinin değiştiğini fark etmiş olabilirsiniz” dedi. “Bu, seçilen menşe yoluna bağlı olarak – farklı bir yerde doğduğunuz bir karakter olarak farklı bir hikayeye sahip olduğunuzun bir örneğidir ve bu nedenle hem Jackie’nin hikayesi hem de onunla olan ilişkiniz farklı gerçekleşir.”

Sasko, “Bu biraz kelebek etkisine benziyor” dedi. “Bu, en başta seçiminizin dünyanızın oyunda nasıl görüneceğini tanımladığı bir örnektir.”

Bunun da ötesinde, belirli görevler belirli yaşam yollarına özeldir, yani oyunun başında hangisini seçtiğinize bağlı olarak hikaye önemli ölçüde farklı şekillerde şekillenebilir.

Cyberpunk 2077, 19 Kasım 2020’de Xbox One, PS4, PC ve Google Stadia için piyasaya sürülecek.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Aksiyon

Wuchang: Fallen Feathers, Etkileyici Görsellere Sahip Başka Bir Çinli Souls Like Oyunu

Assassin's Creed: OdysseyRehber

Assassin's Creed: Odyssey - Hafif ve Ağır Saldırı Rehberi

Assassin's Creed: OdysseyRehber

Assassin's Creed: Odyssey - Ekipmanlar ve Silah Tipleri

RehberThe Ascent

The Ascent'de Nasıl Hızlı Seyahat Edilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Metacritic Artık Oyunun Çıkış Günü Değerlendirme Yapmanız İzin Vermiyor