Elden RingRehber

Elden Ring Silah Yükseltme Rehberi

Elden Ring’de bir Demirci bulup silahlarınızı nasıl yükseltirsiniz ve daha güçlü hale gelirsiniz. Bu rehberimizde bunu açıklığa kavuşturuyoruz.

Elden Ring’de silahların nasıl yükseltileceğini bilmek hayati bir bilgi parçasıdır, çünkü silahınızın gücü aşağı yukarı ilerlemek için gereklidir. Bir silahı +1, +2, +3 veya daha fazla demircilik seviyesine yükselttiğinizde, Elden Ring harita parçalarını bulup keşfettikçe daha yüksek seviyeli alanlarla ilgilenebileceksiniz. Başlangıçta Elden Ring silahlarını oyunun açılış anlarında Church of Elleh’de bulduğunuz örs ve dünyada bulabileceğiniz Elden Ring Smithing Stones ile kendiniz yükseltebilirsiniz. Ancak sonunda, daha yüksek seviyelere ulaşmak için bir demirci bulmanız gerekecek. İhtiyacınız olan Smithing Stones eşyaları da farklı Elden Ring bölgelerine kilitlenecek – daha yüksek taşlar daha yüksek, daha sonraki bölgelerde bulunur.

Bu nedenle, bir demirci bulmak, doğru demircilik taşlarını bulmak ve hasar artışları için tüm sayıların ne anlama geldiğini anlamak arasında yapılacak çok şey var. Neyse ki, Elden Ring’de silahlarınızı yükseltmek için bilmeniz gereken her şeyi gözden geçireceğimiz için tüm bu konularda size yardımcı olabiliriz. Zor bir alanda sorun yaşıyorsanız, karakter seviyenizden ziyade silahlarınıza bakmanın zamanı gelmiş olabilir. Eşyalarınızın hasar çıktısını güncellemek, ilerlemek için karakter istatistiklerini yükseltmek daha hızlı bir yoldur. Elden Ring’de silahların nasıl yükseltileceğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Elden Ring’de silahlar nasıl yükseltilir

Bahsettiğimiz gibi, Elden Ring silahlarını yükseltmek için bir örs, bunun için ödeme yapmak için bir miktar Smithing Stones ve Rünlere ihtiyacınız olacak. Bir silahı her geliştirdiğinizde son iki bahsettiğimiz malzeme tükeniyor.

Daha fazla okuyabilirsiniz.

Stones’u bulduğunuzda, bir örse gidin. Yeni başlıyorsanız, bu Elleh Kilisesi’nde olacak, harabeler Ağaç Sentinel’i geçecek ve oyuna tam olarak başladığınız Merchant Kale’nin hemen yanında bulunacak. Burada silahları +0’dan +3’e yükseltmek için Rünler ve Taşlar harcayabilirsiniz. Her yükseltme, silaha bağlı belirli istatistikleri ve ölçeklemeyi kalıcı olarak geliştirir (seçtiğinizde değişiklikleri önizler, böylece ne satın aldığınızı bilirsiniz).

Oyunun erken bir aşamasındaysanız, neyi yükselttiğiniz konusunda son derece dikkatli olun. Smithing Stones başlangıçta nadirdir, bu nedenle onları boşa harcamak istemezsiniz. Ayrıca tek bir +3 silahı üç +1’den daha iyi olacağı için onları etrafa yaymak istemezsiniz.

Elden Ring’de bir Demirci nerede bulunur?

Bir şeyi +3’e yükselttiğinizde, örs artık size yardımcı olamaz. Bu noktadan sonra silahlarınızı yükseltmek için kendinizden daha iyi bir demirciye ihtiyacınız olacak ve oyunda birkaç tane varken, bulması en kolay ve en iyisi Smithing Master Hewg.

Hewg, belirli sayıda Grace Bölgesi bulunduktan sonra veya ilk patron Margit’i (Stormveil kalesinin girişinde tepede olan) yendikten sonra açılan Roundtable Hold adlı özel bir merkez alanında bulunur. İkisinden birini yaptığınızda, bir Lütuf Yerinde dinlenmek Melina’yı önünüzde belirmeye ve sizi oraya taşımayı teklif etmeye sevk edecek, muharebeyi yasaklayan ve çok sayıda tüccar ve NPC’yi barındıran küçük, izole bir bölge. Oyun boyunca buraya sık sık geleceksin.

Demirci Hewg, girdiğinizde koridorda sağınızda ve onu gözden kaçırmak oldukça zor – sadece kendi örsünde çalışan hantal, mutasyona uğramış figürü arayın. Onunla konuştuktan sonra, temelde Elleh Kilisesi’ndeki örs ile aynı şekilde işlev görecek – etkinleştirecek kaynaklara sahipseniz, silahlarınızı +25’e kadar geliştirmek için Runes ve Smithing Stones harcayacak. Ve Hewg kalıcı olarak orada olacak, böylece her zaman hızlı bir şekilde Roundtable Hold’a geri dönebilir ve istediğiniz zaman daha fazla yükseltme alabilirsiniz.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked, Save Dosyası ve İlerlemeyi Başka Oyuna Aktarma

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked, Sıkıştığınızda (Stuck) Nasıl Kurtulursunuz?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Çoklu Oyunculu Var mı?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Oyunu Durdurmak Mümkün Mü?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Elden Ring: Blue Dancer Charm Nasıl Elde Edilir (Saldırı Gücünü Artırma)