Haber

Palworld’de Dostları (Pals) Nasıl Yakalayabilirim?

Palworld yüzlerce yaratıkla dolu ve maceranız boyunca bunların çoğuna rastlayacaksınız. Oyun içi Paldeck’e göre toplamda 111 Dost bulabilirsiniz. Tüm Dostları tanımanıza yardımcı olacak bir galeri üzerinde çalışıyoruz, ancak şimdilik, Palworld’de Dostları nasıl yakalayacağınıza dair rehberimiz burada:

Dostları yakalamak için:

  1. Pal Spheresi yapın: İlk olarak, ilkel tezgahta 1 Paldyum Parçası, 3 Ahşap ve 3 Taş kullanarak Pal Sphereleri yapın. Paldyum Parçaları bulmakta zorluk yaşıyorsanız, rehberimize göz atabilirsiniz. Nadiren de olsa yerde Pal Sphereleri bulmak da mümkün.
  2. Dostların sağlığını azaltın: Pal Sphereleri fırlatmadan önce, yakalamak istediğiniz Dostun sağlığını erken oyundaki silahlarla biraz azaltın.
  3. Pal Spheresi fırlatın: Dostun sağlığı azaldığında, varsayılan olarak “Q” tuşuna bağlı olan Pal Spheresi’ni fırlatın.
  4. Yakalama şansını görün: Dost, Pal Spheresine çekilecek ve yakalama yüzdesini gösteren bir renk halkası göreceksiniz. Yaratıklar çeşitli faktörlerden dolayı hala kaçmayı başarabilir.
  5. Dostun tüm HP’sini tüketmeyin: Dostun tüm HP’sini tüketirseniz, bayılacak ve artık onu yakalayamazsınız. Ancak yine de bazı ganimetlerini alabilirsiniz.

palworld monster hunter oyunu pals yakalama

Yakalama oranını etkileyen faktörler:

  • Pal yakalama oranı ayarı: Oyuna başlamadan veya dünyanızı oluşturmadan önce, Pal yakalama oranı ayarı için bir kaydırıcı göreceksiniz. Bunu artırmak, Dost yakalama şansını da iki katına çıkarır.
  • Pal sağlığı: Dostun sağlığı ne kadar yüksekse, onu yakalama şansınız o kadar azalır.
  • Pal seviyesi ve nadirliği: Hedefiniz ne kadar zorluysa, onu kendi Dostunuz yapmak o kadar zor olur.
  • Güç Heykeli karakter güçlendirmeleri: Daha sonra, çeşitli güçlendirmeler veren Güç Heykeli’ni inşa edebilirsiniz. Burada karakterinizin yakalama oranı değiştiricisini de yükseltebilirsiniz.

Dostlarla neler yapabilirsiniz?

Yakaladığınız Dostlar sizi takip ederek düşmanlara saldırabilir veya üssünüzde çeşitli görevler yapabilir. Dostların beslenmesi ve yönetimi hakkında daha fazla bilgi için rehberimize göz atabilirsiniz.

Palworld’de pek çok Dost sizi bekliyor! Bu rehberin, oyun dünyası boyunca keşfetmeye ve yakalamaya devam etmenize yardımcı olacağını umuyoruz. Daha zorlu rakiplerle karşılaşmanız durumunda Dostlarınızı nasıl iyileştirip canlandıracağınızı da bilmek isteyebilirsiniz. İyi şanslar!

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
HaberStar Wars Serisi

Star Wars Outlaws Hakkında Merak Ettikleriniz

Haber

Bannerlord Tabakhane Atölyesi

HaberHayatta KalmaSons of Forest

Sons Of The Forest'un 5. Yamasında Oyuna Eklenen Yenilikler

Haber

Dark and Darker oyunu Steam'den geri çekildi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Guardians of the Galaxy Oyununda Co-op Modu Var Mı?