HaberStrateji

Civilization Deneyimi Roguelike Strateji Oyununda

Yeni deste oluşturma roguelike 4X strateji oyunu Rogue Hex, Civilization ve Slay the Spire’ı harmanlıyor ve ücretsiz demosunu Steam’de deneyebilirsiniz.

Hepimiz heyecanla Civilization 7 haberlerini bekliyoruz, ancak bu arada birçok başka seçenek var. Old World ve Humankind gibi daha geleneksel tekliflerin yanı sıra, Stellaris yan ürünü Nexus 5X, formatı sevilen strateji oyunlarında daha hızlı bir yaklaşıma dönüştürüyor. Aynı şeyi tarihi 4X formatı için yapmayı umut eden yeni bağımsız oyun Rogue Hex ve Orta Çağ dönemi geldiğinden, ücretsiz Steam demosuyla rogue-like deste oluşturucuyu kendiniz deneyebilirsiniz.

Rogue Hex, en iyi 4X oyunlarının altıgen tabanlı oynanışını, daha fazla oynanan deste oluşturma roguelike öğeleriyle harmanlayan ve “Millenia, Ara ve Civ’in denemeye çekindiği birkaç mekanik” içeren “yasadışı bir MicroProse Mega Crit eseri” olarak tanımlayan tek geliştirici Reed Erlandson’ın Topstitch Games sayesinde iki yıldan fazla bir süredir geliştirilmekte.

Keşfetme, geliştirme, genişleme ve yok etme gibi tüm tipik işlemler, Civ 6’da olduğu gibi çalışıyor, ancak çoğu eylem her turda yerleşim yerlerinizden hesaplanan bir kaynak seti kullanıyor ve siz turunuz bitmeden bunları kullanmanız veya kaybetmeniz gerekiyor. İş gücü elinizdeki kartları oynamak veya ek kartlar çekmek için kullanılır; Yiyecek, şehirlerinizi büyütmenize ve genişletmenize izin verir; Planlar, birimlerin normal menzillerinden daha uzağa hareket etmelerine izin verir; İnanç çoğunlukla yeniden atışlar için kullanılır; Altın, acil durumlarda diğer eksik kaynakları aşmanıza yardımcı olabilir.

Bilim birimi artırdıkça, destenize kartlar ekleyerek yeni teknolojilerin kilidini açarken, Üretim kazanmak destenizi daha da geliştirmenize izin verir. Her şeyin anlaşılması ve işlerin akışına girmesi çok kolay geliyor, ancak burada çok fazla derinlik var. Rogue Hex’te birden fazla rakiple aynı anda uğraşmak yerine, rakibiniz acımasız Barbar Barbara. O korkutucu bir güçtür ve siz ilk başladığınızda oldukça korkutucu olabilir.

Orta Çağ Güncellemesi’nin (versiyon 0.5) yayınlanmasıyla birlikte, oyunun temel ilerleyişinin yarısına geldik. Bu güncellemeyi, Rönesans, Sanayi ve Modern çağlar takip ediyor. Yeni güncelleme, 26 teknoloji, 12 bina, altı birim, beş harikalar, sekiz geliştirme, sekiz kalıntı, on bir özellik ve hatta birimleri güçlendirmek ve zayıflatmak için Warcraft 3’ten esinlenilmiş bir durum etkisi sistemi ve kaynak depolama tesislerine yatırım yapma seçeneği dahil olmak üzere birçok ek içerik sunuyor.

Bir Rogue Hex oyunu temposuna bağlı olarak 30 dakika ile iki saat arasında sürecektir. Erken erişim lansmanı ile tam döngü geldiğinde, emrinizdeki çeşitli liderlerin her biri, fetih ve uzay yolculuğu bilim zaferi gibi belirli klasik kazanma koşullarını hedefleyecek. Erlandson, şu anda daha ayırt edici “gizli” kazanma koşullarıyla deneyler yapıyor.

Denemeler arasında, gelecek girişimlerinizde size yardımcı olacak birkaç roguelite yükseltme mekaniği vardır. Belirli başarıları tamamladıkça kütüphane için yeni kartların kilidini açacak, bu da yeni teknolojiler, birimler vb. keşfetmenize olanak sağlayacak. Ayrıca, sizi daha hızlı yola koymak için erken bir atılım, icat veya bonus kaynaklarla başlangıç ​​sıranızı artırmanıza yardımcı olan Tılsımlar için harcayabileceğiniz Tics adı verilen bir para birimi kazanacaksınız.

Rogue Hex, 2024’ün dördüncü çeyreğinde Steam Erken Erişim yoluyla piyasaya sürülmeye hazır, ancak şu anda ücretsiz bir demo sayesinde deneyebilirsiniz. İlk iki dönemi içeren demoyu indirebilir ve inceleyebilir veya ilerleme durumunu takip etmek için Steam istek listenize ekleyebilirsiniz. Topstitch Games, erken erişim lansmanı ile birlikte oyunun temel döngüsünün tamamlanmasını planlıyor ve bunu oyunun test edilmesi ve iyileştirilmesi için kullanmayı amaçlıyor. 1.0 sürümü için iki fütüristik çağ – Bilgi Çağı ve Spekülasyon Çağı – ekliyor.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
HaberMMORPG

Dune: Awakening, Ekran Görüntüleri ve Video Yayınlandı

HaberMoba

Gigantic: Rampage Edition Epic Games Store'da Ücretsiz Deneme Haftasına Başlıyor

RehberStrateji

Manor Lords: Hastalıkları Nasıl Tedavi Edersiniz?

RehberStrateji

Manor Lords: Değirmeni Tamir Edin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
No Rest For The Wicked – Erken Erişim – Yama 2, Türkçe Güncelleme Notları