Battle Royale

Pubg Mobile’ın Mayıs 2019 Gelirleri Açıklandı

Pubg Mobile, dünyanın en çok oynanan mobil battle royale oyunu, büyük başarısıyla dikkat çekiyor. Dünya çapında oyuncu sayısıyla rekorlara imza atan battle royale mobil oyun, Tencent‘i zengin etti. Mayıs 2019 için gelir raporları, sık sık piyasadaki raporlarıyla tanıdığımız Sensor Tower tarafından paylaşıldı.

Pubg Mobile ne kadar kazandı?

Pubg Mobile’ın hem iOS hem de Android versiyonu, bununla birlikte PC’de hem Gaming Body hem de diğer emülatörlerle ücretsiz oynanıyor olması çok daha fazla kişiye ücretsiz ulaşmasını sağladı. Mayıs 2019’da ücretsiz olan bu mobil oyun tam 76 milyon $ kazandı.

Youtube Kanalıma Abone Olabilirsin

İşin en ilginç tarafı ise bu paranın içinde Çin’den gelen kazançların olamaması. Çin’de Pubg Mobile adında bir oyun yok. Oyun Çin versiyonu olarak yakın zaman önce çıktı ve Game for Peace ismiyle piyasada. 700 milyon oyuncunun olduğu söylenen ülkede Game for Peace dünya çapında kazanılan aparayı sadece bir kaç gün içinde Çin’den kazandı.

pubg mobile mayıs 2019'da ne kadar para kazandı

Zenginin malı züğürdün çenesi yorar hesabı yaptığımız zaman Pubg Mobile’ın toplamda dünya çapında 150 milyon $’a yakın para kazandığını söyleyebiliriz.

Küçük bir detay daha vermek gerekirse Pubg’nin en büyük rakibi Fortnite‘un yapımcısı Epic Games’in %40’ı da Tencent’e ait. Bu açıdan bakacak olursak Tencent dünyanın en büyük oyun şirketlerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

 

Yazar Hakkında

Oyun Haber ve rehber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Battle RoyalePUBGRehber

PUBG'de Senzu Fasulyesi Nasıl Alınır ve Kullanılır?

Battle RoyaleFortniteRehber

Fortnite'ta görsel ses efektleri nasıl açılır?

Battle RoyaleFortnite

Fortnite'ta Emerald Axe Nasıl Alınır?

Battle RoyaleNişancı OyunuWarzone

Warzone 2'de Nuke Skin Nasıl Alınır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
En İyi Rol Yapma Oyunları (Haziran 2019)