Battle Royale

Pubg Mobile’ın Mayıs 2019 Gelirleri Açıklandı

Pubg Mobile, dünyanın en çok oynanan mobil battle royale oyunu, büyük başarısıyla dikkat çekiyor. Dünya çapında oyuncu sayısıyla rekorlara imza atan battle royale mobil oyun, Tencent‘i zengin etti. Mayıs 2019 için gelir raporları, sık sık piyasadaki raporlarıyla tanıdığımız Sensor Tower tarafından paylaşıldı.

Pubg Mobile ne kadar kazandı?

Pubg Mobile’ın hem iOS hem de Android versiyonu, bununla birlikte PC’de hem Gaming Body hem de diğer emülatörlerle ücretsiz oynanıyor olması çok daha fazla kişiye ücretsiz ulaşmasını sağladı. Mayıs 2019’da ücretsiz olan bu mobil oyun tam 76 milyon $ kazandı.

Youtube Kanalıma Abone Olabilirsin

İşin en ilginç tarafı ise bu paranın içinde Çin’den gelen kazançların olamaması. Çin’de Pubg Mobile adında bir oyun yok. Oyun Çin versiyonu olarak yakın zaman önce çıktı ve Game for Peace ismiyle piyasada. 700 milyon oyuncunun olduğu söylenen ülkede Game for Peace dünya çapında kazanılan aparayı sadece bir kaç gün içinde Çin’den kazandı.

Ayrıca Bakınız:   Call of Duty Mobile Fragman

pubg mobile mayıs 2019'da ne kadar para kazandı

Zenginin malı züğürdün çenesi yorar hesabı yaptığımız zaman Pubg Mobile’ın toplamda dünya çapında 150 milyon $’a yakın para kazandığını söyleyebiliriz.

Küçük bir detay daha vermek gerekirse Pubg’nin en büyük rakibi Fortnite‘un yapımcısı Epic Games’in %40’ı da Tencent’e ait. Bu açıdan bakacak olursak Tencent dünyanın en büyük oyun şirketlerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

 

Kaan Alp B.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Battle RoyaleSavaş Oyunları

Call of Duty Mobile 3. Sezonla Oyuna Eklenen Özellikler

Battle RoyaleListe

2020'de Oynayabileceğiniz En İyi Battle Royale Oyunları

Battle RoyaleGüncelleme

Grena Free Fire'a Önemli Güncelleme. Eski içerikler yeni içerikler

Battle RoyaleSavaş Oyunları

COD: Mobile Yeni Yıl Güncellemesiyle İlgili Detaylar

Mobil Oyunlardan Ücretsiz Haber Alın

Mobil oyun haberleri, mobil oyun incelemeleri, hata çözümleri, etkinlikler ve güncellemelerle ilgili bilgilendirilmek, yeni oyunları keşfetmek için abone olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
En İyi Rol Yapma Oyunları (Haziran 2019)