RehberRol Oyunu

Minecraft Rehberi – Crossbow Nasıl Yapılır?

#Minecraft Village ve #Pillage güncellemesinden bu yana oyuna birkaç yeni özellik eklendi. Bununla birlikte, en önemli yeni eklemelerden biri, her türlü yaratığı avlamak için kullanılabilen (Crossbow) tatar yayıdır. Bununla birlikte, bu kılavuzda, Minecraft’ta ve daha fazlasında nasıl tatar yayı (Crossbow) yapacağınızı göstereceğiz.

Minecraft’taCrossbow  nasıl yapılır?

Minecraft’ta bir tatar yayı yapmak istiyorsanız, yapmanız gereken ilk şey, henüz yapmadıysanız bir crafting table yapmaktır. Yukarıda gösterilen desene dört ahşap plaka yerleştirerek bir masa oluşturabilirsiniz. Bunu tamamladığınızda, aşağıdaki malzemelerle bir tatar yayı yapabilirsiniz:

  • 1 Tripwire Kancası
  • 1 Demir Külçe
  • 2 Dize
  • 3 çubuk

Bu materyalleri topladıktan sonra, yayı yapmak için aşağıdaki resimde gösterildiği gibi desene koyun. Oradan silahı boş zamanlarınızda kullanmak için envanterinize sürükleyebilirsiniz. Gerekli tüm malzemelere sahip değilseniz veya daha fazlasına ihtiyacınız varsa, bunları nerede bulacağınızla ilgili açıklamalar için okumaya devam edin.

Tripwire kancasıyla başlamanız gereken tek şey bir Demir Külçe, bir çubuk ve bir tahta. Bunları topladıktan sonra, aşağıda gösterildiği gibi boşluklara koyun.

Demir Külçeleri almak için biraz Demir cevheri bulmanız gerekecek. Yani, bir kazma alın ve bir mağaraya gidin ya da kendinize bir maden kazmaya başlayın. Bir yan not olarak, şahsen bir mağaraya gitmenin en hızlı yöntem olacaktır, ama size kalmış!

Demir elinizdeyken, evinize geri dönün ve külçeleri yapmak için aşağıdaki resimde gösterildiği gibi biraz kömür içeren bir fırına koyun.

Eşya dizeleri, bu kılavuzdaki diğer bazı eşyalar gibi oyundaki çeşitli zindanlardan yağmalanabilir. Ama ip almanın en hızlı ve en kolay yolu sadece mağara ve normal örümcekleri öldürmektir, bu yüzden örümcek avına çıkın!

Yapmanız gereken tek şey bazı ağaçları kesmek olduğundan, son öğe, çubuklar, toplamak için belki de en kolay yoldur. Bazı ağaçları doğradıktan sonra kütükleri alın ve onları crafting masasına yerleştirerek tahtalara dönüştürün. Tahtaları aşağıdaki görüntü ile aynı desene koyun.

Şimdiye kadar bir tatar yayı yapmak için gerekli tüm malzemelere sahip olmalısınız. Bu yüzden biraz ok alın ve avlanın!

[ctu_ultimate_oxi id=”23″]
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Tek sıkıntım telefon şarjları. O sorunu bilim çözdüğü zaman daha da rahat edeceğiz. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms'de Hediye Kodu Nasıl Girilir?

RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms Başlangıç Rehberi

AksiyonRehberStar Wars Serisi

Doma's Mysterious Keycode Star Wars Jedi Survivor'da Ne İşe Yarar?

Hayatta KalmaRehberStranded Deep

Stranded Deep: Yemek Pişirme Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Civilization 6’da Relic Nasıl Alınır?