Rol Oyunu

Far Cry 6 Serinin İlk, Ara Sahnelerde Üçüncü Şahıs Kamera Açısı Kullanılan Oyunu Olacak

Far Cry 6 hakkında daha fazla bilgi yayınlanmaya devam ettikçe, oyunun üçüncü şahıs kesim ekranlarına sahip olacağı ortaya çıktı.

Far Cry 6, büyük miktarda heyecanı körükleyerek resmi olarak duyuruldu. Far Cry’nin son oyununun yayınlanmasından bu yana bir yıldan biraz fazla bir süre geçti ve o zamandan beri oyuncular, yeni oyun da neler olacağını görmek adına heyecanlandılar. Daha önce gösterilenlerden yola çıkarak, Far Cry 6 masaya birçok yeni fikir getirirken serinin köklerine dönmeyi planlıyor.

Yeni oyun Far Cry 6 ile ilgili yeniliklerden birisi önceki Far Cry oyunlarında yer almayan yeni bir ek, cutscenes ve diğer oyun içi etkinlikler sırasında üçüncü şahıs kamera açısı (TPS) olmasıdır. Far Cry ara sahnelerinin geleneksel olarak birinci şahıs bakış açısıyla oynadığı göz önüne alındığında, bu güzel bir değişik olacaktır.

Umarım, üçüncü şahıs kesim ekranlarının eklenmesi oyuncuya oynanabilir kahramanla daha fazla bağlantı hissi verecektir. Önceki Far Cry oyunlarında, oyuncu özel koşullar dışında kahramanı göremedi. Örneğin, Far Cry 3’te oyuncu Jason’ın birkaç kez neye benzediğini görebiliyordu. Ek olarak, Far Cry 6 bir kez daha tamamen seslendirilmiş bir kahramana sahip olarak karşımıza çıkacak. Bilindiği üzere Far Cry kötü adamları kahramanlardan daha çok seviliyor. Muhtemelen bunu dengelemek için Far Cry 6’da kahramana daha fazla kişilik ve duygu yüklenecek.

Far Cry kötülerinin sevilmesinin en önemli nedeni, son derece akılda kalıcı ve iyi yazılmış olmaları, özellikle de birçokları tarafından tüm zamanların en büyük video oyunu kötülerinden biri olarak kabul edilen Far Cry 3’ten Vaas. Bu nedenle, Far Cry 3’ün hayranlarının Vaas’ın Far Cry 6’da görünebileceği söylentilerini duyduklarında heyecanlanması sürpriz değildi, ne yazık ki söylentiler, şimdilik doğru çıkmadı.

Far Cry 6, 18 Şubat 2021’de PC, PS4, PS5, Stadia, Xbox One ve Xbox Series X için piyasaya sürülecek.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
Far Cry 6

Far Cry 6 Stranger Things çapraz geçiş DLC yarın çıkıyor

Far Cry 6

Vaas Dönüyor - İkonik Antagonist İçeren Far Cry 6 DLC'den Oynanış Videosu Yayınlandı

Far Cry 6

Far Cry 6 - Vaas: Insanity DLC Çıkış Tarihi; Roguelite Öğeleri Açıklandı

Far Cry 6Rehber

Far Cry 6 Wingsuit Kullanma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Onumaya Değer
Skull & Bones, Fortnite Benzeri Oyun, Hala Geliştiriliyor