RehberTWD Survivors

TWD Survivors – Daha Hızlı ve Daha Çok Kaynak Topla #2

Rehber serisinin bir önceki bölümünde The Walking Dead Survivors’da en etkili şekilde kaynak toplamak için ilk önce önem vermeniz gereken bir kaç ipucundan bahsettik. Bu bölümde ise işin daha önemli ve etkili bir kısmı olan araştırmalara değineceğiz. Oldukça uzun bir süreç olduğunu biliyoruz ama kalıcı olduğunu ve her zaman hesabınızda bu özelliklerin bulunacağını belirtmek isteriz. Şimdi The Walking Dead Survivors’da araştırma ve diğer kısımlarda, en fazla kaynağı en hızlı şekilde nasıl toplarsınız ona bir bakalım.

Burada anlatılanların hepsi zaten zaman içinde yapmak zorunda kalacağınız şeyler olsa da oyunun erken aşamasında önem vermediğiniz zaman kaynak toplama konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu yüzden erken aşamada kaynak sıkıntısı çektiğiniz zaman size faydası olacak bu önerileri uygulamanızı tavsiye ederiz.

Su ve Et Toplamayı Araştırmanız Gerekiyor

The Walking Dead Survivors’da “yemek” “odun” hazır halde karşınıza gelse de “su” ve “et” toplamak için araştırma yapmanız gerekiyor. Bunun için oyuna başladıktan biraz sonra ihtiyacınız olacak bu kaynakları toplamak için gerekli olan teknolojiyi ilk etapta araştırın. Aşağıdaki görselleri kontrol edelim. Bu iki kaynak Kütüphane binasında “geliştirme” kısmında yer almaktadır. 

Yukarıda da görüldüğü üzere bu iki kaynağı dünya haritasından toplamak için ilk önce araştırmalarının yapılması gerekiyor. Daha sonra diğer kaynaklara özel ve bu kaynaklara özel ayrıca bütün kaynakları kapsayan toplama hızı artışını araştırmaya geçebiliriz. Bunları yapmazsanız bu kaynaklara asker gönderemezsiniz. Oyunun erken aşamasında ilk araştırmanız gereken özelliklerden ikisi budur.

Toplama Hızlarını Artırma

Toplama hız artışı The Walking Dead Survivors’da en önemli unsurlardan birisidir. Bir kaynağa gittiğiniz zaman formasyonun taşıyabileceği maksimumum yükü en kısa sürede doldurmanıza yarayacaktır. Bu da sizlere formasyonu daha hızlı bir şekilde bir başka toplama yapmak için gönderme imkanı sağlar ki kaynak depolarınız daha hızlı bir şekilde dolar. Genel anlamdı The Walking Dead Survivors’da iki çeşit toplama hızı artırma araştırması bulunuyor. Birincisi toplayacağınız malzemeye özel hız artışı ikincisi ise bütün kaynakları kapsayan genel bir hız artışı şeklinde karşımıza çıkıyor. Düşündüğünüz zaman en mantıklısı ilk önce eğer diğerlerinden öndeyse “genel hız artışı” veren yani bütün kaynakları etkileyen hız artışını araştırmaktır.

Bütün Kaynakların Toplama Hızını Artırma

Aşağıdaki görsellerde genel manada bütün kaynakların toplama hızını artıran araştırmaları görüyoruz. Burada dikkat çeken husus bu araştırmaların formasyona özel olması. Gönderdiğiniz ekibe özellik katıyor. Yani “1. Marş Sırası ve 2. Marş Sırası” araştırmaları kısmında yer alan bu özelliklerin bir benzeri 3. formasyon için “3. Marş Sırası” araştırma kısmında da bulunuyor.

Yukarıdaki araştırmaları yaptığınız zaman formasyonlarınız kaynağı çok daha hızlı bir şekilde toplamaya başlayacaklar. Hem de kaynak farketmeksizin. Şimdi bir de kaynağa özel hız artışlarına bakalım.

twd survivorsta hızlı güç kasma

Belirli Kaynakların Toplama Hızlarını Artırma

The Walking Dead Survivors’da “yemek” “odun” “su” “et” kaynaklarının toplama hızlarını ayrı ayrı artırmak mümkündür. Aralarında hangisine öncelik vermeniz gerektiğini de söyleyelim. Size en çok lazım olacak olan kaynak “yemek” yani “sebze” olabilir ve listenin en solunda yer alır. Bu kaynak hem bina yapımında ve araştırmalarda kullanılırken hem de asker üretmek için kullanılır. Bu açıdan size en çok lazım olacak kaynak “sebze” denilebilir. İlk önce sebze toplama hızını yükseltmeniz işinize yarayabilir. Aşağıdaki görselleri kontrol edelim.

Bunların hepsi “geliştirme” kısmında yer alıyor ve sizi uzun bir süreç bekliyor. Bunlar ilgili kaynakları daha hızlı toplamanızı sağlar. Örneğin sebze toplama hızını artırdığınız zaman bunun kereste toplama hızına bir etkisi olmaz. Bu açıdan dikkat etmeniz gerekiyor. Şimdi gelelim bir başka önemli konu olan “yük kapasitesi” meselesine.

Formasyonun Yük Kapasitesini Artırma

Bu konu The Walking Dead Survivors’da biraz askerlerle ilgili olsa da araştırma kısmından elde edilebiliyor. Bu açıdan önemli bir konu. Formasyonun yük kapasitesini artırmak toplayabileceği kaynak miktarını artırmak demektir. Ne kadar çok geliştirilirse o kadar çok kaynak toplamanız mümkündür. Toplama hızını artırdıktan sonra yük kapasitesini artırdığınız zaman neredeyse daha çok kaynağı aynı hızda toplamanız mümkün hale gelecektir. Aşağıdaki görselleri inceleyelim.

Burada gördüğünüz üzere The Walking Dead Survivors’da formasyonun yük kapasitesini artırmak için 1. ve 2. marş sırası araştırma bölümlerinde çalışmanız gerekiyor. Bununla birlikte 3. marş sırası açıldığı zaman orada da aynı araştırmaları görebilecek ve 3. formasyona da yük kapasitesi artırma özelliğini araştırabileceksiniz. Şimdi gelelim formasyonla ilgili bir başka konuya.

twd survivors en etkili kaynak toplama ipuçları

Formasyondaki Asker Sayısını Artırma

The Walking Dead Survivors’ın kendine özgü özelliklerinden birisi formasyonların şekli. Formasyonda bir lider bulunuyor ve bu lidere bağlı askerler atanıyor. Ayrıca formasyonun 3 kısmı bulunuyor. Ön orta ve arka şeklinde bir dizilim oluşturuluyor. Ön kısım ilk etapta açık gelirken orta ve arka kısım daha sonradan açılıp formasyona ekleniyor. Bu geliştirmeleri yapmak formasyondaki asker sayısını artırırken doğal olarak yük kapasitesine de etki ediyor ve The Walking Dead Survivors’da daha çok kaynak toplamanızı sağlıyor. Aşağıdaki görselleri inceleyelim.

Görüldüğü üzere araştırmalar 1. ve 2. marş sırası bölümlerinde yer alıyor ve oyunun orta kısımlarında açılacak olan 3. marş sırasında da aynı araştırmaları bulabileceksiniz. Biraz dikkatli baktığımız zaman araştırmaların formasyonlara ayrıldığını görebiliyoruz. Yani 1. formasyon ve 2. formasyon için ayrı ayrı araştırma yapacağız. 2. formasyondaki ekibe 3. kurtulan liderlik ediyor kısmını açıklayacak olursak, ön ve orta kısımların açıldığını arka kısmında bu araştırmadan sonra açılacağını söyleyebiliriz. Bu aşamadan sonra ise oraya bir kurtulan atayacak ve ona da asker bağlayabileceğiz. Bu yük kapasitesini inanılmaz derecede artıracaktır. Şimdi gelelim askerlerle ilgili son kısma.

Dayanıklılık Artırma

The Walking Dead Survivors’da “dayanıklılık” kahramanların yani formasyonun başındaki kahramanların gücünü simgeler ve belirli limitleri vardır. Dayanıklılık bittiği zaman kahramanları haraket ettiremezsiniz. Dayanıklılığın simgesi oyun içinde “ekmek” olarak belirlenmiştir. Ne kadar “ekmek” o kadar iş manasında… Aşağıdaki görseli inceleyelim.

Görüldüğü üzere 1. ve 2. hatta açıldığı zaman 3. marş sırası bölümlerindeki “yama” araştırmalarını yaptığınız zaman kahramanların dayanıklılığı daha hızlı dolacak ve bu da onları daha çok kullanmanıza olanak tanıyacaktır. Bu ekmek satın alma giderlerinizi de düşürecektir. Şimdi gelelim en etkili kaynak toplamak için ipuçları kısmının son bölümüne.

twd survivors detaylı inceleme

Depo Kapasitesini Artır

The Walking Dead Survivors’da her kaynağın ayrı bir deposu bulunur. Bunların hepsi tek tek artırılmalıdır. Bunları bina şeklinde geliştirebiliyoruz ama “kütüphane” kısmındaki bir araştırma bütün kapasiteyi artırma imkanı da sunuyor. Bunu yaptığımız zaman kaynak farketmeksizin kapasiteler artıyor. Aşağıdaki görseli inceleyin.

Bütün kaynakların depo kapasitelerine ayrı ayrı yüzdelik bir artış sağlayan bu araştırma daha fazla kaynağı biriktirmenize olanak tanır. Aksi hale depolarınız dolduğunda formasyonlar daha fazla malzeme toplayamayacaktır. Bu insanların başına nadir gelen bir durum olsa da aklınızda bulunması gerekiyor.

The Walking Dead Survivors’da en etkili kaynak toplama ipuçları rehber dizimizin 2. bölümü bu kadar. Eğer başka ipuçları çıkarsa mutlaka paylaşacağız bu nedenle bizi takipte kalın.

 

TWD: Survivors Rehberleri
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Tek sıkıntım telefon şarjları. O sorunu bilim çözdüğü zaman daha da rahat edeceğiz. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
OverwatchRehber

Overwatch 2 - Hesap Birleştirme (Overwatch'tan Oyunu Aktarma)

Mount & BladeRehberRol Oyunu

Mount & Blade 2 Bannerlord Atölyeler

Nişancı OyunuOverwatchRehber

Overwatch 2 Oyun Modları

Clash RoyaleRehber

En İyi Golem Destesi - Clash Royale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Hızlı Güç Artırmak İçin İpuçları – The Walking Dead: Survivors