Elden RingRehber

Elden Ring: Deathbird Nasıl Yenilir?

Deathbird, Elden Ring’in sadece geceleri ortaya çıkan birçok patronundan biridir. Bu, dünyanın çeşitli yerlerinde görünebilir. Deathbird, Elden Ring’de Lands Between boyunca birden fazla yerde ortaya çıkabilen bir patrondur. Gece Süvari patronları gibi, Deathbird da yalnızca geceleri ve yalnızca belirli noktalarda ortaya çıkar. Çoğu oyuncunun karşılaştığı ilk şey, Limgrave’deki Warmaster’s Shack’in hemen güneyinde.

Warmaster’s Shack’e gidin ve güneyde birçok Trol bulunan bir alan görene kadar yol boyunca doğuya gidin. Oturan bir Troll’ün hemen üzerinde, oyuncu çok yaklaştığında oyunun ilk Deathbird’ünün ortaya çıktığı büyük bir harabe var. Elden Ring’de gece vakti, etrafta hiç beklenmedik bir anda ortaya çıkan bu patronlar varken daha tehlikelidir.

Deathbird Haraketleri ve Zayıf Yönleri

Deathbird , Kuşlar ve Yarasalar gibi teknik olarak uçan yaratıklardır ve bu nedenle arka arkaya birkaç Ağır saldırı verilirse güvenilir bir şekilde sendeleyebilirler. Yine de kendileri ağır vuruculardır ve saldırılarından biri tarafından bile hasar görmek sizi binekten düşürebilir. Deathbird saldırırken çok hızlı hareket etmezler, ancak gerektiğinde kendilerini hızla yeniden konumlandırabilirler ve birkaç boşluk kapatıcıya da sahip olabilirler. Zayıf yönler söz konusu olduğunda, Deathbirds, Incantation ve Faith kullanıcılarının oyunun bu başlarında bile kolayca yararlanabilecekleri Holy hasarına karşı özellikle zayıftır.

Deathbird Hareketleri

  • Leaping Staff Slam: Deathbird havaya sıçrar, sopasını kaldırır ve oyuncunun bulunduğu yere çarpar. Yüksek hasar verir.
  • Staff Cleave: Tek bir vuruşta asasını önden bir kavisle hızlıca kaydırarak yaklaşık 180 derecelik bir alandaki her şeye hasar verir. Orta hasar verir.
  • Staff Swipe Combo: Deathbird, personelini bir kez kaydıracak ve ters yönde daha güçlü bir kaydırma ile hızlı bir şekilde takip edecek. Orta hasar, ardından Yüksek hasar verir.
  • Staff Thrust Gap-Closer: Geriye döner ve asasıyla ileri saplar, bazen onu kısa bir saniyeliğine toprağa gömer. Orta hasar, ancak boşlukları kapatabilir.
  • Staff Slam Reposition: Deathbird, değneğini yere vurur ve saldırının gücüyle kendini hızla başka bir noktaya fırlatır. Yüksek hasar verir.

Deathbird Zayıf Yönleri

Deathbird özellikle kafalarından vurulduklarında zayıftırlar, ancak usta bir Okçu değilseniz bu belirli noktaya güvenilir bir şekilde vurmak zordur. Duruş bozan saldırıları hızlı bir şekilde zincirlemek zor olsa da patron oldukça kolay bir şekilde sendeleyebilir. Hasar Türü zayıflıkları söz konusu olduğunda, Deathbird yalnızca Holy hasarına karşı gerçekten zayıftır. Holy Pots veya Holy hasarlı bir silah kullanmak (Sacred Blade Ash of War gibi) normalin neredeyse iki katı hasar verir.

Deathbird’ü Yenmek İçin Stratejiler

Menzilli veya Yakın Dövüşte Deathbird’ü almak isteyip istemediğinize bağlı olarak, Torrent’e binmek veya patronla yaya olarak savaşmak isteyeceksiniz. Torrent’e binmek ve büyü yapmak veya ok atmak bu dövüşü önemsizleştirir, ancak Torrent’e binmek ve yakından fiziksel hasar vermeye çalışmak, çoğu zaman yere yığılmanıza neden olur. Normalde, oyuncular bu dövüş için Ruh Çağırmalarını kullanamazlar, ancak Deathbird’ü kuzeye bir tepeye çekerseniz, Ruh Çağırmalarına izin verilen bir alan bulacaksınız. Başlangıçta ortaya çıktığı harabeden çok uzaklaşmadığınız sürece, Deathbird doğduğu bölgeye geri dönmeyecektir. Eğer öyleyse, HP’sinin yeniden dolmasını durdurmak için hızlı bir şekilde orijinal ortaya çıkma konumuna geri dönün, bu da esasen dövüşü tamamen yeniden başlatır.

Spellcasting/Menzilli

Büyücüler ve Okçular, Deathbird’ün etrafındaki bir ortamda sürekli olarak ok atarken veya büyü yaparken basitçe koşarak bu dövüşte en kolay savaşa sahip olacaklar. Incantation kullanıcıları, Deathbird’ün Holy hasarına karşı zayıflığı sayesinde, Büyücülerden daha kolay savaş geçirecekler. Çok yaklaşmayın, yoksa güçlü bir yakın muharebe saldırısına maruz kalma riskiniz vardır ve aranızdaki mesafeyi hızla kapatabilecek veya Deathbird’ü yeniden konumlandırıp bir saldırıyı kaçırabilecek sıçrayan saldırılarına dikkat edin.

Yakın Dövüş Stratejileri

Yakın dövüş oyuncuları bu dövüş için Torrent kullanmamalıdır, çünkü güçlü bir yakın dövüş saldırısını atlatamamanız, atınızdan düşmeniz ve başka bir güçlü saldırıya karşı savunmasız kalmanız son derece olasıdır (eğer sizi doğrudan öldürmezse). Bunun yerine, Deathbird’e mümkün olduğunca yakın olmaya çalışın, eğer oraya gidebilirseniz doğrudan altında kalmaya çalışın, böylece yakın dövüş vuruşları birbirine bağlanmaz ve havadan güçlü saldırılar kullanmak zorunda kalır.

Asa yere çarptığında sağa kaç ve Deathbird iyileşirken birkaç saniyelik serbest vuruşlar için hızla geri çekil. Diğer uçan düşmanlar gibi, Deathbird’ün sendelemesi kolaydır, özellikle kısa bir saniyede havadayken vurulabilir – zıplayan Hafif saldırıların yukarı doğru uçarken vurulma olasılığı daha yüksektir. Ayaklarına yapılan Normal Ağır saldırılar da Duruş’a çok fazla hasar verir.

Deathbird’ü yendiğinizde alacağınız ödüller

Limgrave’de bulunan ilk Deathbird, düşük HP ile savunmayı artıran bir Tılsım olan Mavi Tüylü Dal Kılıcını ve 3.900 Rün’ü düşürür. Daha sonra, daha fazla HP’ye sahip olan ve diğer eşyaları düşüren diğer Deathbirds ile karşılaşılabilir. Örneğin, Ağlayan Yarımada’daki Deathbird, her öldürmede FP’yi kurtaran Kurban Baltasını düşürür. Liurnia of the Lakes’deki Deathbird, HP’leri düşükken oyuncunun hasarını artıran bir Tılsım olan Red-Feathered Branchsword’ü düşürür. Dördüncüsü Caelid’de ve beşincisi Kraliyet Başkenti Leyndell’in eteklerinde bulunabilir.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Tek sıkıntım telefon şarjları. O sorunu bilim çözdüğü zaman daha da rahat edeceğiz. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked, Save Dosyası ve İlerlemeyi Başka Oyuna Aktarma

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked, Sıkıştığınızda (Stuck) Nasıl Kurtulursunuz?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Çoklu Oyunculu Var mı?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Oyunu Durdurmak Mümkün Mü?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Elden Ring, Steam Cloud kaydetme sorunu yaşıyor