HaberKonsolPlaystation

Sony’nin En Çok Kar Ettiren Konsolu

PS5, Bugüne Kadar Sony’nin En Karlı Konsolu Oldu. Sony, PS5’in tam olarak istediği hızda satılmadığını söylese de, Sony için hala büyük bir başarı olduğu tartışılmaz. 31 Mart itibariyle konsol dünya çapında 59,3 milyonun üzerinde sattı ve yaşam döngüsünün kabaca yarısında olduğunu düşünürsek, bu sayının önümüzdeki yıllarda önemli ölçüde artacağını tahmin edersiniz.

Aslında PS5, Sony için bugüne kadar piyasaya sürülen herhangi bir PlayStation konsolundan daha karlı oldu. Sony, yakın zamanda düzenlenen iş segmenti brifingi sırasında gösterilen bir sunumda, mevcut konsol neslinin bugüne kadarki en karlı nesil olduğunu açıkladı.

PS5 nesli, ilk dört yılında 106 milyar dolarlık satış görürken (tüm PS4 neslinin yedi yılında elde edilen 107 milyar dolara kıyasla), Sony ayrıca aynı zaman diliminde PS5 başına ömür boyu harcamanın PS4’e göre %26 daha yüksek olduğunu söylüyor. Sony, PS4 konsol neslinde konsol başına ortalama 580 dolar harcama görürken, PS5 konsolu başına içerik, hizmetler ve çevre birimleri için ortalama 731 dolar harcama görmüştür.

Bu, DLC ve oyun içi mikro işlemlere yapılan harcamaların %176, hizmetlere %57 ve çevre birimlerine %34 artmasına rağmen, PS4 neslinin ilk dört yılına kıyasla tam oyunlara yapılan harcama %12 oranında azaldı.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
HaberMMORPGNew World

New World'de Gamepad Desteği ve Single Player Geliştirmeleri Güncellemeleri Olacak

Elden RingHaberRol Oyunu

Elden Ring 25 Milyon Sattı, Peki Kaç Para Kazandı?

AksiyonHaber

Gears of War: E-Day Ray Tracing İle İlgili Bilinenlere Göz Atın

AksiyonHaberStar Wars Serisi

Star Wars Outlaws Oyun Süresi Kaç Saat?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
DualSense Edge PC ile uyumlu mu?