RehberRol Oyunu

Ceres M Mobil Oyun Başlangıç Rehberi

Daha yeni sayılabilecek Ceres M mobil sıra tabanlı rol oyunu hakkında oyuna yeni başlayacaklar ve hızlı gelişmek isteyenler için anlaşılır bir rehber hazırladım. Oyunda hızlı bir şekilde gelişmek ve de güçlenmek için Ceres M rehberimizi temel alabilir ve detaylı rehber için yorum kısmından talepte bulunabilirsiniz. Görüş ve önerilerinizi belirtebilirsiniz.

Sıra tabanlı rol oyunu Ceres M’e benzeyen oyunlar oldukça fazla. Oyunun türü hakkında detaylı bilgi almak için örnekleri karşılaştırabilirsiniz.

Mobil sıra tabanlı rol oyunları

Hepsi sıra tabanlı olsa da içlerinden en çok Aion’a benziyor çünkü oyun kendi akışı içinde ilerlemeye devam ediyor. Sıraya ya da yeteneğe karar vermek için beklemek yok. İşte bu oyunda hızlıca gelişmek için aşağıdaki rehberimize bir göz atmanızı tavsiye ediyorum.

Adventure Moduyla başlayın

Macera moduyla Ceres M oyununa başlamanız gerekiyor. Hatta uzun bir süre bu şekilde devam edin. Macera modu hem hikayeyi size gösterecek hem güçlü bir takım kurmanızı sağlayacak hem de daha fazla ilerlediğiniz zaman oyun içi içeriklerin kilidini açacak. Yani zorunlu olarak uzun bir süre macera modunu oynamanız gerekiyor.

Ceres M Mobil Sıra Tabanlı Rol Oyunu

Ceres M Mobil Sıra Tabanlı Rol Oyunu

En az 7 bölüm ki hepsi 10 kısımdan oluşmakta bitirmenizde fayda var. Burada küçük bir tavsiye verecek olursak, bu kısımların hepsini 3 yıldızla bitirmeye çalışın. Hatta bitiremediğiniz olursa 1 yıldız dahi eksik olsa takımınız daha da güçlendikten sonra oraya geri dönerek son yıldızı da alın. 3 yıldızı almak için gerekli şartlara iyi bakın. Bu yıldızları eksiksiz aldıktan sonra bölüm sonu ödüllerini toplayabilirsiniz.

Ceres M Mobil Sıra Tabanlı Rol Oyunu

Ceres M Mobil Sıra Tabanlı Rol Oyunu

İlk etapta Guest hesabıyla oynayın

Ceres M mobil oyununa yeni başladınız. Oyun ekranında hemen kayıt olmayın. Guest yani misafir olarak giriş yapıp ilerleyin. Merak etmeyin aksilik olmazsa telefonunuzdan oyunu silmediğiniz sürece Guest hesabı ilerlemeniz kalacak daha sonra zaten kaldığınız yerden devam etmek için herhangi bir kayıt seçeneğiyle kayıt olabilirsiniz. Neden misafir hesabıyla oynamalıyım diye sordunuz sanki! Oyunun başında size bir kahraman verecek. Bu kahraman 3 ile 5 yıldız arasında düşecek. 3 yıldız çıktığı zaman kabul etmenize gerek yok. Hesabı resetleyip tekrar kahraman çekme şansınız var. 5 yıldız kahramanın düşme şansı %5. Bu ihtimalle birlikte daha oyun başında 5 yıldız bir kahramanla oyuna başlamanız mümkün oluyor. Resetleme işlemi için Setting – Information – Guest Reset yolunu takip edip sürekli baştan kahraman çekin. Bu gerçekten önemli.

Reklam izleyerek elmas topla

Bir çok oyun gibi Ceres M oyununda da reklam izleyerek avantaj elde etme özelliği bulunuyor. Oyunlar bunu bir gelir olarak kullanıyor. Mail kutunuzu açın ve en baştaki sekmede Gift Box kısmında reklam izleme seçeneğini göreceksiniz. En fazla 30 saniye süren reklamlar izleyerek 5 elmas kazanmanız mümkün.

Ceres M Mobil Sıra Tabanlı Rol Oyunu

Ceres M Mobil Sıra Tabanlı Rol Oyunu

Twin Towers’ı Mutlaka Yapın

Ceres M’in en önemli içeriklerinden birisi. Kule tırmanmayı bilirsiniz. Bölüm bölüm geçip en üste çıkmaya çalışırsınız. Burada da Twin Tower isimli bir bölüm var. 2 günde bir sıfırlanır. Bu yüzden o 2 gün içerisinde olabildiğince yükseğe çıkın. Oldukça bol ödül alabilirsiniz.

Zindanlara bir göz atın

Chapter 1 – 3/10 ve 4/10 bölümlerini tamamladıktan sonra 2 adet zindan açılacak. Bu zindanlar ilk etapta size zor gelecek. Hatta geçemeyeceksiniz ama şansınızı denemekte vayda var. Yine de olmuyorsa zorlamayın çünkü zindanlara girdiğinizde limit bulunuyor. Günlük giriş hakkınızı bitirmeyin. Takımınızı güçlendirip tekrar denemenizde fayda var.

Ceres M Mobil Sıra Tabanlı Rol Oyunu

Ceres M Mobil Sıra Tabanlı Rol Oyunu

Kahraman çağırmak için elmas harcayabilirsiniz

Daha iyi kahraman daha iyi bir takım demek. Bu sayede zorlu savaşlardan sağ salim çıkabilirsiniz. En iyi kahramanı çağırmak için sizlere bir kaç tavsiye vereceğim. Summon Shop kısmında kahraman çağırabileceğiniz bir kaç seçenek bulunuyor. Burada pahalı olsa da en işlevsel çağırma Ultimate Summon‘dur. Eğer elmasınız yetiyorsa bunu kullanın. Peki ne zaman kullanacksınız? Elbette belirli bir zamanı var. Attractive Woman ve New Hero Event gibi etkinlikler zaman süreli olarak belirli zamanlarda aktif ediliyor. Bu etkinlikler olduğu zaman belirli kahramanları takıma almak için şansınız artıyor. Bunları bekleyin. Mümkünse yapacağınız zaman Ultimate Summon kullanın.

Account Skills aktif etme

Eğer yeterince elmas topladıysanız hızlı bir şekilde güçlenmeniz için elmas harcayabileceğiniz bir yöntem de var. Savaş esnasında çok işinize yarayacak bu yöntem hesap yetenekleridir. Sol üst kısımda buluna hesap profilinize girin. Account Skill Menu kısmından işinize yarayacak ve elmasınızın yettiği yetenekleri aktif etmenizi tavsiye ediyoruz. Oldukça güç kazanacaksınız. Elmaslarınızı da bu gibi şeylere harcamanızda fayda var.

Hızlı gelişmek için bir guilde katılın

Aktif bir guild bulursanız mutlaka katılın. Katılacağınız zaman guildinizi iyi araştırın. Aktif olması önemli çünkü siz de Guildden gelen özellikler kazanacaksınız. Bunun için guildin aktif olması gerekiyor. Bu sayede guild tecrübe seviyesi hızla artar ve onunla beraber siz de hızla gelişebilirsiniz.

Günlük görevler

Her mobil oyunda olduğu gibi Ceres M’de de günlük görevler elbette mevcut. Bunları kesinlikle atlamayın. Her gün size standart gelen bir ödül olarak düşünün. Bu sayede gelişiminiz hızlanacaktır. Özellikle başlangıç seviyesinde oyuncuların mutlaka yapması gerekiyor.

İhtiyacınız olan eşyayı üretin

Basit crafting sisteminin bulunduğu oyunda ihtiyaç duyduğunuz eşyayı üretmeniz mümkün. Eşyayı üretmek için gerekli meteryaller bölümlerden düşüyor. İlk etapta düşmezse ikinci defa deneyin. Eşya için gerekli meteryalin ne olduğunu ve nereden düştüğünü de öğrenmeniz mümkün. Eşyaya tıkladıktan sonra Collect deyin ve hangi bölümlerden düştüğünü görün. O bölümü 3 yıldızla bitirdiyseni hızlı olarak tamamlayıp eşyayı hızlı bir şekilde elde edebilirsiniz. Dediğimiz gibi ilk seferde düşmeyebilir.

Etkinlikleri takip edin

Ceres M‘de bir çok etkinlik gerçekleşiyor. Bu etkinlikler zaman içinde de yenileniyor. Mutlaka bu etkinlikleri takip edin. Ödülleri beklemeye ve kontrol etmeye değer. Etkinlikleri tamalayın. Bunların en basiti günlük giriş etkinliğidir. İmkanınız olduğu sürece oyuna her gün girip ödülünüzü alın. Gelişiminize oldukça faydalı olacaktır.

Ceres M ile ilgili başlangıç rehberimiz burada son buluyor. Oyunla ilgili sizlere özel bir kaç ipucu da verdik. Hızlı gelişmek için sabırla bunları uygulamanızda fayda var. Ayrıca hiç bir şeyin oyun zevkinden daha önemli olduğunu unutmayın.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
Hayatta KalmaRehber

Soulmask: NPC Nasıl Ehlileştirilir?

MinecraftRehberSandbox

Minecraft: Slime Chunk Nasıl Bulunur?

RehberStrateji

Manor Lords: Hastalıkları Nasıl Tedavi Edersiniz?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask: Panter Evcilleştirme, Hızlıca Binek Elde Etme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Cosmic Wars: The Galactic Battle