Haber

Ubisoft, Oyunlarda Satın Alınan Ürünler için NFT Sunmaya Başladı

Ubisoft, video oyunlarında NFT’yi tanıtmak için ilk adımı atıyor. Ubisoft Quartz platformunun lansmanı ile ilk ürünlerimize kavuşabileceğiz.

Ubisoft, NFT’leri ve blok zinciri teknolojisini video oyunlarına getirme yolunda ilk adımı attı. Şirket, jeton (NFT) satın almak için oluşturulan bir platform olan Ubisoft Quartz’ı duyurdu. 9 Aralık’tan itibaren Ghost Recon: Breakpoint on PC, Digits adlı ilk partiyi alacak. Uygulamada, bunlar sınırlı kozmetik öğeler ve diğer öğeler olacaktır.

Ubisoft Quartz platformunun piyasaya sürülmesiyle, Ghost Recon: Breakpoint için PC versiyonunda ilk üç token kullanıma sunulacak. Bunlar M4A1 tüfeği, kask ve pantolon için “Kurtlar” görünümü olacak. Yukarıda belirtilen ürünler ücretsiz olarak teslim edilecektir, ancak bunları yalnızca belirli bir zamanda teslim alma imkanı vardır. “Droplar” 9, 12 ve 15 Aralık için planlandı. Ayrıca, oyuncuların bunları elde etmek için belirli kriterleri karşılaması gerekiyor. Tüfek 5. seviyeye ulaşmayı, pantolon oyunda en az 100 saat geçirmeyi ve kask için minimum 600 saat oynamayı gerektirir.

“Digits, AAA kalitesinde varlıklarla oynamanın eğlencesini ve NFT’lere sahip olmanın heyecanını birleştiren, kozmetik ürünleri deneyimlemenin yeni bir yoludur. Digits, oyunculara benzeri görülmemiş bir şey sunan oyun içi araçlar, silahlar ve ekipman parçalarıdır. Sevdikleri oyunlarla bağlantı kurmanın ve onlardan daha fazla değer almanın yollarından biridir.”

Geliştiriciler, her jetonun kendi seri numarasına ve sahiplerinin geçmişine sahip benzersiz bir koleksiyoncu öğesi olduğunu iddia ediyor. Ayrıca, oynanabilir kozmetik öğeler olarak “oyunculara deneyimlerini kişiselleştirme yeteneği sağlarlar.” Her Basamak, blok zinciri mimarisinde saklanan bir sahiplik sertifikası ile birlikte gelir.

Ubisoft’un fikri son derece soğuk karşılandı. Ubisoft Quartz’ı sunan videonun altında olumsuz yorumlar hakim (şu anda oran 1700 ila 139 olumlu yorum). Oyuncular ayrıca memnuniyetsizliklerini yorumlarda dile getiriyorlar.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Haber

Gray Zone Warfare'da Ağ Hatası (0x00030004) Nasıl Düzeltilir?

HaberStar Wars Serisi

Star Wars Outlaws Hakkında Merak Ettikleriniz

Haber

Bannerlord Tabakhane Atölyesi

Haber

Palworld'de Dostları (Pals) Nasıl Yakalayabilirim?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Hideo Kojima, tamamen yeni bir korku oyunu üzerinde çalıştığını doğruladı