Xbox

Xbox Series X artık bir düğmeyle TV’nin konsola geçmesini sağlıyor

Xbox Series X/S konsollarında artık kumandadaki Xbox düğmesine bastığınızda TV’nizin girişini değiştiren bir özellik var. Bildiğiniz üzere TV kumandalarında “source” isimli bir tuş var. TV’ye bağlı olan farklı cihazlardan görüntü almak için bu tuşla ilgili kaynağa gitmeniz gerekiyor. Konsol da bu cihazların arasında yer alıyor.

Denetleyiciyle etkileşim kurduğunuzda TV’nizin otomatik olarak doğru girişe geçmesini sağlamak, modern konsollarda oldukça yaygın bir özelliktir ve Xbox’ta oynamayı deneyene kadar kabul edilmesi kolay bir kolaylıktır. Şimdiye kadar, Xbox oyunları oynarken girişi değiştirmenin tek yolu, TV uzaktan kumandanızı bulmak ya da televizyondaki tuşları kullanmaktı. Şimdi Xbox kumandasından yapılabiliyor. Xbox mühendislik lideri Eden Marie’nin Twitter’da açıkladığı gibi, şimdi yapmanız gereken tek şey kumandanızın ortasındaki yuvarlak Xbox düğmesine basmak.

Bu özellik bugün bir donanım güncellemesinde yayınlandı ve açmak için Xbox’ınızdaki Genel TV ve A/V güç seçeneklerine gitmeniz gerekecek. HDMI-CEC’nin (Tüketici Elektroniği Kontrolü) yanındaki kutuyu işaretlediğinizden ve “kontrolör kullanarak TV girişini değiştir” seçeneğini etkinleştirdiğinizden emin olun.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
Game PassXbox

Call of Duty: Black Ops 6, Xbox Game Pass'te İlk Gün Oynanabilir

Diablo 4Hack & SlashXbox

Diablo 4, Xbox Game Pass'e Gelecek Mi? Çıkış Tarihi?

KonsolXbox

Xbox ve Microsoft, Windows'ta Hızlı Devam Özelliğini Aktif Edecek

KonsolXbox

Microsoft'un yerel bir Xbox el konsolu üzerinde çalıştığı söyleniyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Starfield Videosu Robotik Asistan VASCO’yu Ortaya Çıkardı