Konsol

Xbox Series X’e ve Smart Delivery’ye Dahil Edilecek Bütün Oyunlar

Microsoft, Xbox Series X optimizasyonu ve Akıllı Teslimat (Smart Delivery) desteği için şu ana kadar onaylanmış oyunların tam listesini açıkladı. Listeye yeni eklenenler arasında Assassin’s Creed Valhalla ve Watch Dogs Legion’un ücretsiz yükseltmeler aldığı onaylanan Ubisoft’un büyük oyunları yer alıyor

Xbox Wire ile ilgili daha eski bir makalede Microsoft, Xbox Series X’deki Xbox One oyunları, Akıllı Teslimat programı ve gelecek nesil donanım optimizasyonu ile ilgili bir dizi farklı konuyu açıklığa kavuşturdu. Netleştirmek gerekirse, Microsoft, aşağıdaki listenin Xbox Series X için optimize edilecek ve Akıllı dağıtımı destekleyecek daha fazla oyun içerecek şekilde büyümeye devam edeceğini doğruladı.

Smart Delivery nedir?

Deneyimsiz olanlar için Smart Delivery, Microsoft’tan Xbox One için zaten sahipseniz bir oyunun Xbox Series X için optimize edilmiş bir sürümünü ücretsiz olarak indirmenize izin veren yeni bir programdır. Microsoft, teknolojinin tüm üçüncü taraf geliştiricileri tarafından kullanılabileceğini, ancak bir oyunun Akıllı Teslimat’ı (Smart Delivery) destekleyip desteklemeyeceği konusunda her bir stüdyoya bağlı olacağını söylüyor. Microsoft ayrıca, yukarıdaki oyunların Xbox Game Pass’da oynasanız bile Akıllı Teslimat’ı destekleyeceğini doğruladı.

Ayrıca, Xbox X için optimize edilmiş bazı oyunlar konsol satışa sunulduktan sonra yayınlanacak. Microsoft açıklamasına göre Cyberpunk 2077, Xbox One’da sahipseniz, Xbox Series X’te ücretsiz olarak oynanabilir olacağını söylüyor, ancak optimize edilmiş sürüm daha sonraki bir tarihte gelecek.

Son olarak Microsoft, çapraz ilerlemenin Akıllı Teslimat tarafından desteklenen bir özellik olduğunu da açıkladı, bu nedenle ilerlemeniz Xbox One sürümünden Xbox Serisi X için optimize edilmiş oyunda devam ediyor.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Aksiyon

Halo Infinite PC Sistem Gereksinimleri

RehberReturnal

Returnal'da Hile Kodlarına Erişme

Cyberpunk 2077KonsolRehber

Xbox ve Playstation'dan Cyberpunk 2077 İçin Para İadesi Alma

KonsolRehber

PS5'te DualSense ve Sistem Mikrofon Sesi Kapatma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
New World MMO Çıkış Tarihi Bir Kez Daha Ertelendi